Domovská stránka > J > Jak Si Zabezpečit Svůj Počítač?

Jak si zabezpečit svůj počítač?

Jak zabezpečit počítač

 1. Používejme legální software.
 2. Operační systém a nainstalované aplikace udržujme vždy aktuální
 3. Pravidelně aktualizujme všechny aplikace, které máme na počítači nainstalovány.
 4. Používejme firewall.
 5. Používejme antivirové programy.
 6. Uživatelské účty mějme vždy zabezpečeny bezpečným heslem.

Přečtěte si více

Když to vezmeme v úvahu, jak se pozná zavirovaný mobil?

Pokud máte pocit, že celý telefon funguje výrazně pomaleji, rychleji se zahřívá, zamrzá nebo se samovolně restartuje, může to znamenat právě virus v mobilu. Velmi často mohou selhávat aplikace, obzvláště ty určené k surfování. Aplikace se mohou samy vypínat, být extrémně pomalé nebo zobrazovat reklamy. Tak jak se pozná odposlech telefonu? Statické zvuky, praskání a hučení mohou způsobovat dva propojené vodiče. Vysoký zvuk nebo hučení je důležitým znakem odposlouchávání. Můžete si tyto zvuky zkontrolovat pomocí zvukového senzoru na nízké frekvence. Pokud se senzor zapne několikrát během minuty, pravděpodobně máte telefon napíchnutý.

Jak zjistit jestli mě někdo sleduje?

Zatímco jdete, přemýšlejte, jak byste se mohli nenápadně podívat za sebe. Pokud se zastavíte a najednou se otočíte, dáte tím pozorovateli jasný signál, že máte podezření, že vás někdo sleduje. Ideálně otočte lehce několikrát hlavu na stranu, prohlédněte si výlohy nebo auta a současně se nenápadně podívejte okolo sebe. Lidé se také ptají, jak odstranit trojského koně z mobilu? Mnohé trojské koně využívají k průniku do zařízení oběti zranitelnosti systému. Pro eliminaci těchto zranitelností doporučujeme pravidelně aktualizovat jak váš operační systém, tak veškeré používané aplikace.

Jak odstranit trojského koně z notebooku?

Jak odstranit trojský kůň Win32/Zbot pomocí 3 snadných kroků

 1. Stažení Stáhněte si bezplatný nástroj pro odstranění: rmzbot.exe.
 2. Spuštění nástroje. Chcete-li odstranit infikované soubory, spusťte nástroj.
 3. Aktualizace. Po restartu počítače ověřte, zda používáte aktuální verzi antiviru, a poté proveďte úplný test počítače.
Jak se projevuje trojský kůň? Trojský kůň je uživateli skrytá část programu nebo aplikace s funkcí, se kterou vlastník počítače nesouhlasí (typicky je to činnost škodlivá). Název Trojský kůň pochází z antického příběhu o dobytí Tróje.

Kdy je důležité mít antivirový program?

Pokud je nalezena shoda, má program tyto možnosti: pokusit se opravit/vyléčit soubor odstraněním viru ze souboru (pokud je to technicky možné) umístit soubor do karantény (virus se dále nemůže šířit, protože ho nelze dále používat) smazat infikovaný soubor (i s virem) Jaké jsou antivirové programy? Antivirové programy – osvědčení distributoři

 • Antivirové programy ESET NOD32.
 • Antivirové programy Bitdefender.
 • Antivirové programy AVG.
 • Antivirové programy Avast.
 • Antivirové programy F-SECURE.
 • Antivirové programy SPAMfighter.

A další otázka, jak se šíří počítačový virus?

Viry se nejčastěji šíří např. přes sociální sítě. Stačí si otevřít škodlivý odkaz, který ti někdo (třeba jen omylem) poslal, a můžeš se dostat na stránku, ze které se ti do počítače automaticky stáhne zavirovaný soubor. Viry se mohou šířit také přes webový prohlížeč, jako je třeba Google Chrome nebo Microsoft Edge.

By Beulah

Co znamená statická IP adresa? :: Co je to agilní přístup?
Užitečné odkazy