Domovská stránka > J > Jak Se Můžeme Chránit Před Viry?

Jak se můžeme chránit před viry?

Nejvíce bychom se měli chránit v uzavřených prostorech, kde se viry na krátkou vzdálenost dostanou do dýchacích cest velmi rychle. Jste-li v uzavřených místnostech, pravidelně větrejte.

Přečtěte si více

Jak se bránit před počítačovými viry?

Antivirus. Antivirus je dalším z programů, které by na počítači neměly chybět: slouží k ochraně počítače před různými virovými a obecně malwarovými nákazami. Jednoduchý integrovaný antivirus se dostal až do Windows 8, jinak na výběr uživatelé mají spoustu komerčních antivirů včetně těch zdarma. Pokud jde o to, jak Šifrovat data? Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku (nebo je stiskněte a podržte) a vyberte Vlastnosti. Vyberte tlačítko Upřesnit a zaškrtněte políčko Šifrovat obsah a zabezpečit tak data. Výběrem tlačítka OK zavřete dialogové okno Upřesnit atributy, vyberte Použít a pak vyberte OK.

Jak rozšifrovat text?

Jednoduché rozšifrování textu (Caesarova šifra, ROT13). Princip tohoto šifrování je založen na tom, že každé písmeno zprávy je během šifrování zaměněno za písmeno, které se abecedně nachází o pevně určený počet míst dále. Více o Caesarově šifře na Wikipedii zde nebo o ROT13 zde. A další otázka, jak zasifrovat zprávu? Číslo před šipkou určuje, o kolik jsou písmena v abecedě posunuta. To znamená, že první písmeno je posunuté o 3 písmena, druhé o 8, až páté o 1 písmeno. Od šestého písmene se to opakuje až do konce zprávy. Šifruje se proti směru šipky, abychom zprávu mohli ve směru šipky luštit.

Jak se připojit k internetu přes Wi-Fi?

Možnost 2: Přidejte síť

  1. V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.
  2. Klepněte na Síť a internet. Internet.
  3. Na konci seznamu klepněte na Přidat síť. V případě potřeby zadejte název sítě (SSID) a další údaje o zabezpečení.
  4. Klepněte na Uložit.
Podle toho, jak se připojit na internet přes wi-fi? Pokud se připojujete pomocí wifi, vyberte Vaší síť (obvykle s nejsilnějším signálem) a zadejte Vaše heslo. Pokud máte bezdrátový router od nás, heslo je napsané na přední straně routeru. Podrobný návod připojení přes wifi. Zařízení si heslo zapamatuje a příště budete již připojeni do sítě automaticky.

Co nám hrozi na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Pokud jde o to, co nedelat na internetu? Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární e-maily. Nedomlouvej si schůzku po internetu, aniž bys o tom řekl alespoň jednomu z rodičů. Pokud Tě nějaký obrázek nebo e-mail šokuje, okamžitě opusť webovou stránku. Svěř se dospělému, pokud Tě internet vyděsí nebo přivede do rozpaků.

Jaká rizika hrozí při používání emailu?

Jedná se velmi pravděpodobně o podvodné účty, z nichž budou automaticky posílány nebezpečné soubory nebo internetové odkazy. Častým důsledkem je zavirovaný počítač. Nejnovějším rizikem a současně největším fenoménem současné internetové komunikace jsou sociální sítě.

By Boykins

Jak udělat násobení v Excelu? :: Jak můžeme chránit data proti nebezpečí požáru?
Užitečné odkazy