Domovská stránka > J > Jak Se Můžeme Chránit Před Viry?

Jak se můžeme chránit před viry?

Nejvíce bychom se měli chránit v uzavřených prostorech, kde se viry na krátkou vzdálenost dostanou do dýchacích cest velmi rychle. Jste-li v uzavřených místnostech, pravidelně větrejte.

Přečtěte si více

Jak se bránit před počítačovými viry?

Antivirus. Antivirus je dalším z programů, které by na počítači neměly chybět: slouží k ochraně počítače před různými virovými a obecně malwarovými nákazami. Jednoduchý integrovaný antivirus se dostal až do Windows 8, jinak na výběr uživatelé mají spoustu komerčních antivirů včetně těch zdarma. Pokud jde o to, jak Šifrovat data? Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku (nebo je stiskněte a podržte) a vyberte Vlastnosti. Vyberte tlačítko Upřesnit a zaškrtněte políčko Šifrovat obsah a zabezpečit tak data. Výběrem tlačítka OK zavřete dialogové okno Upřesnit atributy, vyberte Použít a pak vyberte OK.

Jak rozšifrovat text?

Jednoduché rozšifrování textu (Caesarova šifra, ROT13). Princip tohoto šifrování je založen na tom, že každé písmeno zprávy je během šifrování zaměněno za písmeno, které se abecedně nachází o pevně určený počet míst dále. Více o Caesarově šifře na Wikipedii zde nebo o ROT13 zde. A další otázka, jak zasifrovat zprávu? Číslo před šipkou určuje, o kolik jsou písmena v abecedě posunuta. To znamená, že první písmeno je posunuté o 3 písmena, druhé o 8, až páté o 1 písmeno. Od šestého písmene se to opakuje až do konce zprávy. Šifruje se proti směru šipky, abychom zprávu mohli ve směru šipky luštit.

Jak se připojit k internetu přes Wi-Fi?

Možnost 2: Přidejte síť

  1. V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.
  2. Klepněte na Síť a internet. Internet.
  3. Na konci seznamu klepněte na Přidat síť. V případě potřeby zadejte název sítě (SSID) a další údaje o zabezpečení.
  4. Klepněte na Uložit.
Podle toho, jak se připojit na internet přes wi-fi? Pokud se připojujete k internetu přes Wi-Fi, bude vaše připojení rychlejší, pokud budete blíže ke směrovači. Čím dále budete, tím slabší bude signál a tím pomalejší bude vaše připojení.

Co nám hrozi na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Pokud jde o to, co nedelat na internetu? Na internetu je mnoho věcí, které byste neměli dělat, zejména pokud chcete zůstat v bezpečí. V první řadě nikdy nikomu na internetu neposkytujte osobní údaje. To zahrnuje vaše celé jméno, adresu, telefonní číslo, číslo kreditní karty nebo jiné citlivé informace. Kromě toho si dávejte pozor na to, na co klikáte a co stahujete. Mnoho škodlivých webových stránek a e-mailů obsahuje odkazy, které mohou do vašeho počítače nainstalovat viry nebo malware, aniž byste o tom věděli. V neposlední řadě si dávejte pozor na lidi, se kterými komunikujete online. Pokud vám někdo připadá podezřelý nebo po vás chce osobní údaje, raději ho ignorujte a jděte dál.

Jaká rizika hrozí při používání emailu?

E-mail je jednou z nejoblíbenějších forem komunikace, ale nese s sebou také řadu rizik. Prvním rizikem je, že e-mail není bezpečnou formou komunikace. E-mailové zprávy může zachytit a přečíst kdokoli, kdo má přístup k serveru, což znamená, že může dojít k úniku důvěrných nebo citlivých informací. Druhým rizikem je, že e-mailové zprávy mohou být podvrženy nebo zfalšovány. To znamená, že někdo může odeslat e-mail z falešné adresy a vydávat se za někoho jiného. Toho lze využít k podvodu nebo k šíření škodlivého softwaru. V neposlední řadě mohou být e-mailové zprávy infikovány viry nebo jiným škodlivým softwarem, který může být použit k poškození počítače nebo krádeži informací.

By Boykins

Jak udělat násobení v Excelu? :: Jak můžeme chránit data proti nebezpečí požáru?
Užitečné odkazy