Domovská stránka > J > Jak Můžeme Chránit Data Proti Nebezpečí Požáru?

Jak můžeme chránit data proti nebezpečí požáru?

Zabezpečení informací spočívá v bezpečném zálohování dat. Záloha dat by měla být vytvořena tak, aby ji neohrozil útočník ani přírodní živelní pohroma (požár, záplavy, pád letadla,). Zálohovaná data je také potřeba chránit proti neoprávněné manipulaci použitím vhodného šifrovacího systému.

Přečtěte si více

Čím ověřujeme že nedošlo k narušení integrity dát?

Integrita dat bývá zajišťována kontrolními součty, hašovacími funkcemi, samoopravnými kódy, žurnálováním atd. A další otázka, které protokoly používají šifrování k ochraně důvěrnosti dát přenášených mezi dvěma stranami? Důvěrnost přenášených dat je zajišťována pomocí protokolu ESP (Encapsulated Security Payload). Stejně jako u AH je k paketu protokolu IP připojena dodatečná hlavička, která obsahuje bezpečnostní parametry a pak následují zašifrovaná data.

Jak se bezpečně chovat na internetu?

Jak bezpečněji používat Internet

- Zabezpečte přístup na domácí síť Wi-Fi silným heslem (použijte velká i malá písmena, číslice a další znaky). - Na veřejných sítích Wi-Fi nenavštěvujte stránky, kde je třeba zadávat osobní nebo jiné citlivé údaje. - Používejte u svého poštovního klienta spamový filtr.
Můžete se také zeptat, jak chránit svůj počítač? Jak zabezpečit počítač

 1. Používejme legální software.
 2. Operační systém a nainstalované aplikace udržujme vždy aktuální
 3. Pravidelně aktualizujme všechny aplikace, které máme na počítači nainstalovány.
 4. Používejme firewall.
 5. Používejme antivirové programy.
 6. Uživatelské účty mějme vždy zabezpečeny bezpečným heslem.

Jak funguje šifrování?

Šifrování dat je proces, kterým se nezabezpečená elektronická data převádí za pomoci kryptografie na data šifrovaná, čitelná pouze pro majitele dešifrovacího klíče. Šifrování dat slouží k jejich ochraně proti nežádoucímu zjištění cizí osobou a uplatňuje se při ukládání dat i při jejich přenosu včetně telekomunikace. Tak jak se lze připojit k internetu? Způsoby připojení k internetu

 • telefonní linka (majitelem linky je telefonní operátor) využívá se modem. dříve se používalo vytáčené připojení, později ISDN a dnes různé varianty DSL.
 • kabelová přípojka.
 • bezdrátová datová síť satelitní síť mobilní telefonní síť
 • elektrická rozvodná síť
 • jiné možnosti.

Co je to bezpečnost na internetu?

Můžeme jí rozumět jako souboru opatření, jež mají za cíl znemožnit, nebo maximálně znesnadnit útočníkovi získání soukromých či neveřejných dat, obsahu komunikace, zamezit převzetí vlády nad počítačem, případně celou sítí, nebo útoku s pokusem vyřadit server z činnosti. Co je nebezpečné na internetu? Krádež emailového účtu nebo účtu na sociálních sítích. Někdo se za vás vydává na Facebooku. Viry v počítači a nebezpečí internet bankingu.

Jak chránit svůj počítač před viry?

Použití antimalwarové aplikace – Instalace aplikace pro ochranu proti malwaru a jeho aktualizace vám může pomoct bránit počítač před viry a jiným malwarem (škodlivým softwarem). Microsoft Defender je bezplatný antimalwarový software, který je součástí Windows a automaticky se aktualizuje prostřednictvím Windows Update.

By Lib

Jak se můžeme chránit před viry? :: Jak pripojit druhy pevny disk?
Užitečné odkazy