Domovská stránka > C > Co Je Dsl Router?

Co je DSL router?

DSL modem (anglicky Digital Subscriber Line Transceiver) je technologie, která umožňuje vysokorychlostní přenos dat na běžných telefonních linkách s krouceným párem kabelů. Stručně řečeno, modem s routerem převádí linku DSL na ethernetové připojení a přímo sdílí bezdrátovou síť.

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, jak zjistit typ připojení k internetu?

Jediná jistota je zeptat se admina, popř. toho, kdo má smlouvu s ISP. 2. Někdy se dá leccos zjistit tímto:Win+R - cmd - Enter - tracert www.seznam.cz - Enter. Také, jak funguje dsl? Princip fungování DSL spočívá ve využití volného frekvenčního pásma telefonních přípojek. Pro hlasové služby se používají frekvence do 3400 Hz, které běžnému hlasovému provozu plně postačují. Vyšší frekvence jsou volné pro vysokorychlostní přenos dat.

Jak poznat VDSL?

Rozdíly mezi ADSL a VDSL jsou, že VDSL nabízí uživatelům znatelně vyšší rychlosti připojení k internetu a také zásadně vyšší rychlost pro odesílání dat (nahrávání dat na internet). Co je bezdrátové připojení k internetu? Připojení k internetu na bezdrátové síti (Wi-Fi) funguje na principu přenosu dat vzduchem. Tato technologie umožňuje levné, ale přitom stabilní rychlé připojení všude tam, kde není dostupná optická internetová síť.

Tak jaký je rozdíl mezi routerem a wi-fi routerem?

Stručně řečeno, váš směrovač vytváří síť mezi počítači ve vaší domácnosti, zatímco modem připojuje tuto síť - a tedy i počítače v ní - k internetu. Když se připojujete k Wi-Fi, opravdu se připojujete k routeru, který předává provoz mezi internetem a počítačem. Může se také zeptat, jak funguje bezdratovy router? Ke každému routeru můžete připojit zařízení kabelem (je součástí balení) a v případě bezdrátového routeru také bezdrátově – přes domácí Wi-Fi síť. Právě bezdrátový přenos internetu v rámci domácnosti je ale také jedním z nejčastějších důvodů zpomalování a výpadků internetového připojení.

Když to vezmeme v úvahu, jak zesílit wi-fi upc?

Posílení ve slabých místech

Ne vždy to znamená po bytě instalovat další kabely, v dnešní době jsou dostupné i technologie, které využívají elektrického vedení. Například UPC využívá WiFi PowerLine, což je velmi efektivní, a přitom jednoduché řešení, které umí dobrý WiFi signál dostat na druhý konec bytu.
Pokud jde o to, jak zjistit kvalitu připojení k internetu? Populární nástroje pro testování rychlosti jsou speedmeter.internetprovsechny.cz, speedtest.net, rychlost.cz a kvalitni-internet.cz.

Také, jak si vybrat internetové připojení?

V případě, že máte v bytě přípojku na pevnou telefonní linku, můžete využít jednu z dalších možností vysokorychlostního připojení k internetu – a to DSL připojení. V našich podmínkách technologie ADSL či VDSL. K tomu, abyste mohli využít výhody pevného internetu, budete potřebovat kromě samotné přípojky také modem.

By Emmerie

Jak zjistit poskytovatele internetového připojení? :: Co je režim DPI?
Užitečné odkazy