Domovská stránka > J > Jak Vybrat Grafickou Kartu Na Základní Desku?

Jak vybrat grafickou kartu na základní desku?

Pokud vybíráte grafiku pouze pro jednoduchou kancelářskou práci, bude Vám bohatě stačit karta se 2GB paměti. Pokud ale chcete grafiku na hraní her, potřebujete minimálně 4GB paměti, v lepším případě 6 GB a více. Čím vyšší nastavení detailů a textur u her zvolíte, tím bude hra využívat více paměti grafické karty.

Přečtěte si více

Když to vezmeme v úvahu, jaký chipset vybrat?

Hry, domácí tvorba videa a 3D grafiky (B150/B250 a H170/H270) – nejlepší poměr cena/výkon nabídne čipset B250, pokud vám ale vyhovuje nějaká základní deska s čipsetem B150 můžete jí klidně využít také (mezi B150/B250 jsou jen drobné rozdíly). Jakou funkci má v počítači základní deska? Hlavním účelem základní desky je propojit jednotlivé součástky počítače do fungujícího celku a poskytnout jim elektrické napájení.

Lidé se také ptají, jak na základovou desku?

U plovoucí desky se místo betonových pásů hloubí základová jáma, která se následně vyplňuje zhutněným pěnosklem. Vrstva z pěnoskla se obalí do geotextílie, překryje se PE fólií a na tu se poté vylije plovoucí základová deska z betonu. Jak funguje procesor? Provádí výpočty, zpracovává data, ovládá další komponenty počítače a komunikuje s nimi. Když chceme říci procesoru, co má dělat, musíme mluvit v takzvaném instrukčním kódu. Počítač si instrukce tohoto kódu načítá z operační paměti a potom je velmi rychle zpracovává.

Jak funguje zdroj počítače?

Počítačový zdroj je anglicky označovaný jako Power Supply Unit neboli PSU. Jde o zařízení, které slouží primárně ke zpracování střídavého napětí ze sítě na nízké napětí. To je pak distribuováno jednotlivým počítačovým komponentám a ty díky němu fungují. Hodnota střídavého napětí v České republice je 230 V/50 Hz. Co dělá napájecí zdroj? Napájecí zdroj zajišťuje napájení počítače. Převádí střídavý proud ze zásuvky na stejnosměrný proud, který může počítač využívat. Napájecí zdroj také reguluje napětí, aby počítač dostával stálý přísun energie.

Jak funguje zdroj napětí?

Elektrické zdroje dodávají do obvodu napětí, aby se vodičem a každou částí obvodu mohly pohybovat stejným směrem záporné elektrony. Zdroj elektrického napětí je zařízení, které vytváří a trvale udržují elektrické napětí v obvodu. Co je to RAM? Paměť RAM je zařízení pro ukládání dat, které se obvykle používá k ukládání dočasných dat nebo informací. Jedná se o volatilní paměť, což znamená, že po vypnutí napájení se data ztratí. Paměť RAM je rychlejší než jiné typy úložišť, například pevný disk nebo polovodičový disk, a proto je ideální pro ukládání dat, ke kterým je třeba rychle přistupovat.

Co dělá hardware?

Hardware je zodpovědný za fyzické součásti počítače. Patří sem procesor, paměť, diskové jednotky a síťové rozhraní. Hardware také zajišťuje rozhraní mezi počítačem a uživatelem.

By Hux

Jak zobrazit lištu záložek? :: Co je to ATX?
Užitečné odkazy