Domovská stránka > P > Proč Se Mi Přehřívá Cpu?

Proč se mi přehřívá CPU?

Pokud se přehřívá procesor, může to být tím, že není správně umístěn jeho chladič, nebo je stará tepelná pasta. Možná tak budete muset aplikovat novou teplovodivou pastu a připevnit chladič pořádně. Avšak berte na vědomí, že tento tip je užitečný spíše pro ty, kteří si skládali počítač sami.

Přečtěte si více

A další otázka, proč se mi přehřívá notebook?

Příčin přehřívání bývá hned několik. Mezi tu nejčastější patří zejména hromadění prachu vně notebooku. Elektrické součástky v samotném notebooku totiž generují teplo a ventilátory, které jsou uvnitř pak pomáhají prouděním vzduchu samotné součástky ochlazovat na naprosto běžnou teplotu. Může se také zeptat, jak snížit přehřívání notebooku? Pořiďte si chladicí podložku – chladicí podložka buď aktivně chladí pomocí externích větráků, nebo alespoň notebook vyzvedne a umožní snazší cirkulaci vzduchu a lepší vlastní chlazení. V každém případě je chladicí podložka asi nejpraktičtější pomocník při problémech s přehříváním notebooku.

Jak přehřát notebook?

Možná to zvládnete pouhým odfouknutím prachu z větracích otvorů pomocí plechovky stlačeného vzduchu. Pokud máte notebook, díky kterému jsou ventilátory snadno přístupné přes panely, které můžete vyjmout, odšroubovat tyto panely a zvednout ventilátor, abyste mohli prach ještě lépe vyfouknout. A další otázka, jak zastavit přehřívání počítače? Zapněte počítač a osahejte si chladiče. Pokud CPU tvrdí, že má 80°C, a chladič je studený, zřejmě bude problém v přenosu tepla z CPU (od toho je tam pasta). Ověřir se dá zase dotykem, tentokrát v okolí patice, co nejblíže CPU.

Jak přehřát počítač?

Házejte svým notebookem, bouchejte s ním, pokládejte na něj těžké nebo horké věci. Během několika týdnů začnou jednotlivá spojení plastových dílů povrzávat a budete tak moci odstartovat první fázi svého boje za nový počítač. Když to vezmeme v úvahu, jak odstranit prach z notebooku? Klávesnici nejprve zbavte nečistot pomocí štětce a následně použijte stlačený vzduch. Ten foukejte od jednoho rohu ke druhému, abyste si prach zbytečně nešířili do již ošetřených částí. Po vyfoukání stlačeným vzduchem můžete klávesy ještě jednou přemést štětcem.

Jak vybrat chladicí podložku pod notebook?

Ujistěte se, kde/zda má notebook průduchy – aktivní chladicí podložka by měla být umístěna v místě vdechu notebooku. Pokud notebook aktivním chlazením nedisponuje, postačí podložka pasivní. Ověřte možnosti připojení aktivního chladiče – aktivní chlazení vyžaduje většinou jeden volný konektor typu USB-A (nikoliv USB-C). Jak snizit teplotu v PC? Existuje několik způsobů, jak snížit teplotu v počítači. Jedním ze způsobů je použití programu, jako je SpeedFan, který monitoruje teplotu a podle toho upravuje otáčky ventilátoru. Dalším způsobem je otevřít skříň a pomocí plechovky se stlačeným vzduchem vyčistit chladicí otvory od prachu. Kromě toho se ujistěte, že skříň neblokuje žádný z větracích otvorů.

Jak snížit teplotu počítače?

Chcete-li snížit teplotu počítače, můžete:
- Snížit počet současně spuštěných programů
- Zavřít programy, které nepoužíváte
- Vypnout počítač, když ho nepoužíváte
- Pravidelně čistit počítač od prachu
- Umístit počítač na chladné, dobře větrané místo
- Použít chladicí podložku nebo ventilátor, který pomůže udržet počítač chladný.

By Lenni

Jak snížit spotřebu počítače? :: Jak zabránit sekání počítače?
Užitečné odkazy