Domovská stránka > J > Jak Snížit Spotřebu Počítače?

Jak snížit spotřebu počítače?

Snížení spotřeby nastavením Windows

Stačí mít přehled o funkcích v operačním systému Windows. Kromě zapnutého a vypnutého počítače rozlišujeme ještě několik dalších stavů, jako je například režim spánku. V něm počítač vypne všechny hardwarové součástky, které aktuálně nepotřebuje.

Přečtěte si více

Tak jak zahrat notebook?

Z notebooku před akcí vyjměte baterii, připojte ho na nabíječku a zapněte. Displej otevřete a spodní část notebooku s klávesnicí a elektronikou zabalte pod peřinu. LCD musí zůstat venku. Notebook nemá kam odvádět teplo, přehřeje se, možná kvůli tomu i vypne, ale hlavně je šance, že se zapečou studené spoje. Jak spojit 2 notebooky? Na většině noteboocích použijte tlačítka "Fn" a "F", abyste nastavili použití druhého monitoru, někde bude sloužit tlačítko F4, jinde F10, v každém případě u funkčního tlačítka, které zobrazení aktivuje, najdete symbol dvou obrazovek vedle sebe.

Jak propojit dva notebooky?

Pokud chcete propojit dva počítače, které nemají přístup ke sdílené síti, můžete použít ethernetový kabel a vytvořit tak přímé spojení mezi ethernetovými porty obou počítačů. Některé počítače vyžadují použití speciálního „přechodového kabelu“. Tento kabel je vedený opačně. Pokud jde o to, jak zpomalit větráky v pc? Speedfan je program, který toho umí hodně. Nejčastěji pomáhá regulovat otáčky ventilátoru, tzn. abyste ztišili = zpomalili v pc „větráky“.

Jak odstranit hučení počítače?

Pokud se ventilátor počítače hlasitě otáčí po dobu delší než 20 sekund, může se jednat o problém s ventilátorem nebo může docházet k přehřívání počítače. Upravte nastavení napájení, nechte počítač několik minut vychladnout a pak řešte potíže s hlučným ventilátorem. Jak zlepšit chlazení PC? Odvod tepla se dá řešit také nahrazením klasických ventilátorů na procesoru a na grafické kartě chlazením vodním. To je docela dobré řešení, jen se nesmí zapomenout, že by přece jen nějaký ventilátor měl být v počítači zachován, protože i ostatní součástky potřebují kolem sebe lehký „průvan“.

Pokud jde o to, jak profouknout notebook?

Pokud máte obavy, že byste rozebrat notebook nezvládli nebo si jej při tom poškodili (Jak rozebrat notebook), tak můžete alespoň profouknout chladič a prostor u ventilátoru stlačeným vzduchem. Například: CLEAN IT stlačený vzduch 400ml. Použijete tedy sprej se stlačeným vzduchem. Co dělat když se polije notebook? Pokud se vám notebook vylije, měli byste ho nejprve odpojit od zdroje napájení. Poté jej otočte tak, aby klávesnice směřovala dolů. Tím zabráníte dalšímu poškození klávesnice. Pokud je to možné, vyjměte baterii. Po odpojení notebooku a vyjmutí baterie použijte čistý suchý hadřík, kterým z povrchu notebooku setřete přebytečnou tekutinu. Dbejte na to, abyste se vyhnuli vtírání kapaliny do notebooku. Po setření přebytečné tekutiny můžete použít prachovku z plechovky, abyste odstranili veškerou tekutinu, která se mohla dostat do ventilačních otvorů. Pokud nemáte prachovku v plechovce, můžete k odstranění kapaliny použít vysavač s hadicovým nástavcem. Po odstranění kapaliny nechte notebook před zapnutím 24-48 hodin vyschnout.

Pokud jde o to, proč mi hučí notebook?

Existuje několik možných důvodů, proč váš notebook hučí:
1. Ventilátor může být zaseknutý nebo zablokovaný, což způsobuje jeho hučení, když se snaží roztočit.
2. Ventilátor může selhávat a vydávat hučení, protože se snaží otáčet.
3. V lopatkách ventilátoru se mohlo něco zachytit a způsobit, že při otáčení hučí.
4. Napájecí zdroj může vydávat bzučivý zvuk.
Pokud vás znepokojuje hučení, které váš notebook vydává, měli byste jej vzít ke kvalifikovanému technikovi, aby jej zkontroloval.

By George Hamiltonjr

Co chytrý telefon s internetovým připojením umožňuje? :: Proč se mi přehřívá CPU?
Užitečné odkazy