Domovská stránka > J > Jak Funguje Active Directory?

Jak funguje Active Directory?

Active Directory byla představena ve Windows 2000 jako nástupce Domény Windows, který umožňoval pro centrální uchování informací využít stromovou strukturu databáze. Databáze Active Directory je uložena na řadiči domény, který v počítačové síti zajišťuje autentizaci a autorizaci uživatelů, počítačů i další služby.

Přečtěte si více

Jaké objekty se nachází v Active Directory?

V databázi Active Directory jsou uloženy objekty organizačních jednotek, uživatelských účtů a skupin. Organizační jednotka představuje jakýsi kontejner, který může obsahovat další objekty. Dále rozlišujeme uživatelské účty a účty počítačů. Různé druhy skupin byly jmenovány v části Active Directory – Instalace. Co je to SPN? SPN je zkratka s vícero možnými významy: Státní pedagogické nakladatelství sexuálně přenosná nemoc. Supernatural (Lovci duchů) – americký dramatický seriál.

Co je to Domain Controller?

Doménový řadič (Domain Controller, často se používá zkratka DC) je počítač (server), na kterém běží operační systém Windows Server 2003 (nebo 2000) a obsahuje repliku doménového adresáře (lokální doménovou databázi). V doméně může být více doménových řadičů a každý pro danou doménu obsahuje úplnou repliku adresáře. Jak spustit Active Directory? Instalace AD – server s GUI

  1. Otevřeme Server Manager.
  2. Manage > Add Roles and Features.
  3. Next.
  4. Role-based or feature-based installation.
  5. Vybereme náš server a next.
  6. Zaškrtneme Active Directory Domain Services, klikneme na Add Feature (Administrative tools, powershell module), Next.
  7. Next (žádné další features nepotřebujeme)
  8. Next.

Lidé se také ptají, co je radic domeny?

Řadič domény, doménový řadič (anglicky domain controller, DC) je server v počítačové síti, který odpovídá na autentizační požadavky v počítačové síťové doméně. Umožňuje přístup k prostředkům domény z dalších počítačů v doméně. Když to vezmeme v úvahu, co je to strom domén a co je les domén v active directory? Les (Forest), schéma a vztahy důvěry

Jeden nebo více stromů se nachází v lese (Forest). Les sdílí společné AD schéma (Active Directory Schema). Schéma definuje AD databázi, co v ní může být uloženo a jakou to má strukturu. Každá doména má vlastní databázi (obsah), ale stejnou strukturu (schéma).

Jak nainstalovat Rsat?

Chcete-li nainstalovat RSAT v systému Windows 10 1809, přejděte do části Nastavení -> Aplikace -> Spravovat Volitelné Funkce -> Přidat a funkce (Nastavení systému Windows -> Aplikace -> Pokročilé funkce -> Přidat komponentu). Zde si můžete vybrat a nainstalovat potřebné nástroje z balíčku RSAT. Co je doménové heslo? Každému uživateli je na doménovém řadiči (PDC) založen účet a nastaveno heslo. Ostatní počítače se do Domény Windows připojí, čímž vyjádří důvěru řadiči domény. Když se uživatel snaží k nějaké počítači přihlásit, konzultuje tento počítač přihlašovací jméno a heslo s řadičem domény.

Co to je domena Windows?

Doména je druh sítě, který umožňuje přihlášení uživatele z libovolného počítače v síti. Doména také odkazuje na jakoukoli skupinu uživatelů, pracovních stanic, zařízení, tiskáren, počítačů a databázových serverů, které sdílejí různé typy dat prostřednictvím síťových prostředků.

By Kone

Kde najdu v PC nástroje? :: Jak vzniklo slovo Kovral?
Užitečné odkazy