Domovská stránka > J > Jak Povolit Bitlocker?

Jak povolit BitLocker?

Dvakrát klikněte na položku Součásti systému Windows. Klikněte na nástroj BitLocker Drive Encryption. V pravém podokně se zobrazí nastavení nástroje BitLocker Drive Encryption. V pravém podokně dvakrát klikněte na položku Nastavení ovládacího panelu: Povolit rozšířené možnosti spuštění.

Přečtěte si více

Může se také zeptat, jak šifrovat disk?

Vyberte tlačítko Start a potom vyberte Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Šifrování zařízení. Pokud se nezobrazí možnost Šifrování zařízení, znamená to, že není dostupná. Místo toho se vám může podařit zapnout standardní šifrování nástrojem BitLocker. Pokud je šifrování zařízení vypnuté, vyberte možnost Zapnout. Jak funguje šifrování? Šifrování dat je proces, kterým se nezabezpečená elektronická data převádí za pomoci kryptografie na data šifrovaná, čitelná pouze pro majitele dešifrovacího klíče. Šifrování dat slouží k jejich ochraně proti nežádoucímu zjištění cizí osobou a uplatňuje se při ukládání dat i při jejich přenosu včetně telekomunikace.

Jak Zaheslovat externí disk?

USB Secure je nástroj pro zaheslování přístupu k souborům a složkám uloženým na USB flash disku nebo externím disku. Při připojení přenosného paměťového zařízení do počítače se program automaticky spustí a zeptá se na přístupové heslo. Po zadání korektního hesla budou data volně přístupná. Jak zašifrovat USB flash disk? Vyberte možnost "Odemknout jednotku pomocí hesla" a zadejte vámi zvolené heslo (2x). Potvrďte tlačítkem Další. Vyberte možnost "Uložit do souboru", zvolte lokalitu uložení souboru (mimo flashdisk) a uložte.

Jak zabezpečit externí HDD?

HDD Safeguard je software pro ochranu vašich soukromých souborů na externím diskovém zařízení. Zabezpečení je založeno na ochraně heslem a šifrování pomocí AES 256bitového klíče. Pracuje s portabilními disky, ať už se jedná o HDD (pevný disk), SSD nebo USB flash disk. Jak zapnout BitLocker bez TPM? Vyberte „Konfigurace počítače| Šablony pro správu | Součásti systému Windows | Šifrování jednotky pomocí služby BitLocker" a přejděte do okna „Nastavení Ovládacích panelů: Povolit pokročilé možnosti správy". Zde nastavte volbu „Povoleno" a zatrhněte možnost „Povolit nástroj BitLocker bez kompatibilního čipu TPM".

Jak opravit BitLocker?

Oprava nastavení nástroje BitLocker pomocí nástroje pro kontrolu ochrany nástrojem BitLocker Protector

  1. Stáhněte a nainstalujte nástroj.
  2. Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte Surface BitLocker Protectora pak ho vyberte ze seznamu.
  3. V závislosti na zobrazené zprávě proveďte jednu z následujících akcí.
Jak šifrovat soubory? Existuje několik různých způsobů šifrování souborů:
1. Použijte program pro šifrování souborů. K dispozici je mnoho různých programů, a to jak bezplatných, tak placených. Mezi oblíbené programy pro šifrování souborů patří AxCrypt, 7-Zip a WinZip.
2. Používejte službu cloudového úložiště, která nabízí šifrování souborů. Tuto funkci nabízejí služby Dropbox, Disk Google a Box.
3. Používejte nástroj Windows BitLocker. Jedná se o vestavěnou funkci šifrování pro uživatele systému Windows.
4. Používejte systém Mac OS X FileVault. Jedná se o vestavěnou funkci šifrování pro uživatele počítačů Mac.

Když to vezmeme v úvahu, co to je šifrování?

Šifrování je technika používaná k ochraně dat nebo komunikace před neoprávněným přístupem. Používá matematický algoritmus k transformaci dat do podoby, kterou nelze přečíst bez klíče. Klíč se používá k dešifrování dat.

By Kalina

Jak odblokovat iPhone bez iTunes? :: Kde najdu BitLocker klíč?
Užitečné odkazy