Domovská stránka > J > Jak Funguje Raid 1?

Jak funguje RAID 1?

RAID 1 (zrcadlení)

Provádí se zrcadlení (mirroring) obsahu disků. Obsah se současně zaznamenává na dva disky. V případě výpadku jednoho disku se pracuje s kopií, která je ihned k dispozici. Podobná technika může být uplatněna o úroveň výše, kdy jsou použity dva samostatné řadiče.

Přečtěte si více

Jak na RAID?

Vytvoření pole RAID na základní desce AMD

  1. Zapněte systém a otevřete BIOS stiskem klávesy „Delete“ v [Pokročilém režimu]
  2. Klikněte na stránku [Pokročilé] a klikněte na položku [Konfigurace SATA]
  3. Klikněte na položku [Režim SATA] a nastavte ji na [RAID],jak je na obrázku uvedeno v poli červená 1.
Jaký je nejlepší RAID? Raid 1 je ideální řešení do 3 disků, u extrémně bezpečných nasazení může samozřejmě být RAID 1 z více než 3 disků, kde s každým dalším diskem v poli roste jeho bezpečnost.

Může se také zeptat, co je spare disk?

Hot spare disk je disk, který je zapojen v Discobolovi, ale není součástí diskového pole RAID. Pokud dojde k výpadku disku, hot spare disk se automaticky do pole začlení a po jeho synchronizaci bez ohrožení datové integrity může opět dojít k výpadku libovolného disku (i třeba nově začleněného disku). Tak který typ raiduu zrcadlí dva disky? RAID 1 (zrcadlení)

Provádí se zrcadlení (mirroring) obsahu disků. Obsah se současně zaznamenává na dva disky.

Jak zapojit RAID 1?

RAID 10 a 01

První dva disky spojíme do pole RAID 1, kdy zrcadlíme veškerá data, kdy data uložena na disku A jsou stejná jako na disku B. Stejný postup je použit pro druhý pár disků, kdy opět data uložená na disku C jsou stejná, jako data na disku D.
Když to vezmeme v úvahu, jak funguje raid do zásuvky? Raid elektrický na polštářky využívá výměnných polštářků, které poskytují ochranu proti hmyzu až po dobu 12 hodin.

Jak vytvořit RAID 1?

Spusťte software Intel Rapid Storage Technology a v horní části ze seznamu možností vyberte možnost Create:

  1. V části Select Volume Type vyberte možnost RAID 1 a klikněte na tlačítko Next:
  2. V nastavení Configure Volume zadejte název, který chcete přiřadit svazku RAID.
Jak aktivovat RAID? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože proces aktivace RAID se liší v závislosti na konkrétní konfiguraci RAID a použitém hardwaru. Obecně však aktivace RAID vyžaduje přístup k nastavení systému BIOS nebo UEFI základní desky počítače a konfiguraci nastavení RAID v něm. Po konfiguraci RAID bude nutné přeinstalovat operační systém pomocí speciálních ovladačů potřebných pro konfiguraci RAID.

Jak zprovoznit RAID 1 pod Windows 10?

Pro zprovoznění pole RAID 1 v systému Windows 10 existuje několik různých způsobů. Nejběžnějším způsobem je použití integrovaného nástroje RAID systému Windows, který se nazývá "Správa disků". Chcete-li se k tomuto nástroji dostat, otevřete "Ovládací panely" a poté vyberte "Nástroje pro správu". Zde vyberte položku "Správa počítače" a poté v levém postranním panelu vyberte položku "Správa disků".
Po vstupu do nástroje Správa disků byste měli vidět seznam všech jednotek připojených k počítači. Pokud zde své jednotky RAID nevidíte, bude možná nutné je povolit v systému BIOS. Pokyny k tomuto postupu naleznete v příručce k základní desce.
Jakmile uvidíte své jednotky RAID v nástroji Správa disků, můžete kliknout pravým tlačítkem myši na jednu z jednotek a vybrat možnost "Inicializovat disk". Tím se zobrazí průvodce, který vás provede procesem nastavení pole RAID 1.
Po nastavení pole RAID 1 můžete na každé z jednotek vytvořit "Nový jednoduchý svazek". Tím se vytvoří použitelný úložný svazek, který můžete naformátovat souborovým systémem a používat jako jakoukoli jinou jednotku.

By Meng Ennaco

Co je to JBOD? :: Jaký je rozdíl mezi HDD a SSD?
Užitečné odkazy