Domovská stránka > J > Jaký Je Rozdíl Mezi Flac A Mp3?

Jaký je rozdíl mezi FLAC a MP3?

Už samotný formát MP3 nabízíme v tak vysokém datovém toku (320 kbps), kdy se může zdát rozdíl mezi oběma formáty jen minimální. Faktem však zůstává, že i když je MP3 ochuzeno pouze o informace, které neslyšíme nebo běžně subjektivně nevnímáme, formát FLAC je obsahuje, a při jeho poslechu je vnímáme podvědomě.

Přečtěte si více

V jakém formátu stahovat hudbu?

Jako ideální se jeví formát FLAC, který bez problémů dodrží původní kvalitu CD, ale přitom se s ním dá pracovat podobně jako s každým souborem MP3. A další otázka, co je koncovka flac? FLAC (Free Lossless Audio Codec) je otevřený, zvukový, bezztrátový kodek. Používá lineární predikci pro konverzi zvukových vzorků do série malých čísel (tzv. reziduálů), která jsou efektivně uložena pomocí Golomb-Riceova kódování. Používá také RLE, které se ale reálně uplatní pouze u 8bitového rozlišení.

Může se také zeptat, jak převést soubor flac do mp3?

Krok 1: Přetáhněte cílový soubor FLAC na web. Nebo si můžete vybrat soubor kliknutím na „Vybrat soubory“ a poté vyhledejte soubor a nahrajte jej do online převaděče. Krok 2: Vyberte výstupní formát kliknutím na rozevírací seznam "Převést soubory na". Zde vybereme MP3 jako výstupní formát. Jak poznat kvalitní Mp3? Velikost Mb u formátu Mp3 je zhruba 10% (pokud měl Wav 10Mb, Mp3 má po kompresi 1Mb); u formátu Flac se v kompresi dostáváme na zhruba 60% původní velikosti při zachování kvality hudby. Z tohoto důvodu je formát Flac v dnešní době daleko přínosnější pro kvalitní poslech hudby nežli formát Mp3.

Jak přehrát soubor FLAC?

Jak otevřít soubor FLAC

Přehrávání souborů FLAC například v programu Windows Media Player vyžaduje balíček kodeků, jako je plugin Xiph OpenCodec. Bezplatný nástroj Fluke lze na Macu použít k přehrávání souborů FLAC v iTunes. Mezi další přehrávače FLAC patří GoldWave, VUPlayer, aTunes a JetAudio.
Kde stahovat kvalitní MP3? Kde ještě stahovat mp3 hudbu zdarma

 • Jamendo.
 • Rapidshare.
 • Purevolume.
 • Bandzone.
 • mp3.com.
 • SoundClick.
 • BeSonic.
 • The Audio Archive.

Kde stahovat hi res hudbu?

HDtracks. Na webu HD Tracks najdete většinu toho, co je ve vysokém rozlišení k sehnání, a to často ve více formátech (FLAC, ALAC, WAV i DSD) i více kvalitách (jsou-li dostupné). Vyšší kvalitě samozřejmě odpovídá i výrazně vyšší cena. Co je Lossless? Co je bezztrátová komprese zvuku? Většina technik komprese zvuku ztrácí určité množství informací obsažených v původním zdrojovém souboru. Bezztrátová komprese naproti tomu zachovává všechna původní data. Apple vyvinul vlastní technologii bezztrátové komprese zvuku s názvem Apple Lossless Audio Codec (ALAC).

Jaký FLAC přehrávač?

Jaký je nejlepší přehrávač FLAC pro Windows PC?

 1. Hudba Groove. Když vestavěný přehrávač Windows 10 Media Player podporuje soubory FLAC, nemusíte se nikam dívat.
 2. VLC Media Player.
 3. Foobar2000.
 4. Přehrávač 5K.
 5. GOM Player.
 6. Pot Player.
 7. Winamp.
 8. KMPlayer.

By Pollock Katterjohn

Co je to webový prohlížeč? :: Kde poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě?
Užitečné odkazy