Domovská stránka > J > Jak Si Vybrat Procesor?

Jak si vybrat procesor?

Mezi nejdůležitější parametry patří počet jader, frekvence a cache paměť. Protože jsou procesory mimořádně komplikované součástky a používají celou řadu různých technologií k optimalizaci a zvýšení výkonu, není jednoduché a vhodné se orientovat jen podle výše zmíněných parametrů.

Přečtěte si více

Jaký procesor na hraní?

Pokud chcete mít rezervu i do budoucna a užít si hraní počítačových her na maximum, doporučujeme pořídit 6 a více jádrový procesor řady Intel Core i7 nebo AMD Ryzen. Pokud jde o to, co je lepší procesor intel nebo amd? Výhodou AMD Ryzen 5000 je, že jde o už poměrně zajetou a odladěnou platformu s cenově dostupnými základními deskami i výkonnými paměťmi. Intel Alder Lake je pořádný kus hi-techu vybavený pořádnou dávkou výkonu, ale jeho nevýhodou jsou prozatím dražší desky a nedostupné a dočasně nikterak závratně rychlé DDR5 paměti.

Jak otestovat procesor?

To, zda procesor, počítač, celý systém a komponenty fungují spolehlivě, může ale ověřit pomocí zátěžového testu. Pro toto testování použijte například volně dostupný program CPU Stability Test. Stačí rozbalit ZIP soubor do libovolného adresáře a spustit tento nástroj. Na co je frekvence procesoru? Frekvence (takt)

Vyšší frekvence obvykle znamená vyšší výkon, není ale jediným měřítkem. Celkový výkon ovlivňuje také počet jader. Výrobci definují rozmezí taktů, například 4,4 – 5,3 GHz. To znamená, že procesor poběží stále na 4,4 GHz a krátkodobě dovede zrychlit až na 5,3 GHz.

Lidé se také ptají, jak vybrat frekvenci procesoru?

Frekvence procesoru

Je zřejmé, že čím vyšší je hodnota frekvence, tím je procesor rychlejší. Procesory mají běžně frekvenci od 2 GHz, ty se hodí především pro méně náročnou, například kancelářskou práci. Pro náročnější operace, jako je editace videa nebo hraní her se hodí spíše procesory s frekvencí kolem 3 GHz.
Jak vybrat procesor 2020? Při koupi procesoru musíte vzít v potaz několik zásadních věcí. Mezi ty hlavní patří ale cena, jakou máte grafickou kartu a jakého výrobce preferujete. Když kupujete procesor máte na výběr mezi značkami AMD a Intel.

Tak jak vybrat procesor alza?

Důležité parametry při výběru procesoru

  1. Výkon pro nadšence (Enthusiast) – procesory s cenou kolem 15 000 Kč a výše (např.
  2. Vysoký výkon (High-end) – procesory s cenou od 9 000 do 15 000 (např.
  3. Střední výkon (Mainstream) – procesory s cenou od 5 000 do 9 000 Kč (např.
Jaký procesor do herního PC? Středně náročným doporučujeme AMD Ryzen 7 3700X s 8 jádry a integrovanou GPU.
  • Nejlepší celkově Intel Core i9-10850K. Pro náročné Výkonný procesor s deseti jádry za neuvěřitelně nízkou cenou.
  • Nejlepší cena/výkon. AMD Ryzen 7 3700X. Zlatý střed.
  • Nejlepší levný (do 5 000 Kč) Intel Core i5-11400F. Levný základ.

Tak jaký procesor do herního notebooku?

V této cenové relaci už si zahrajete veškeré hry, které jsou na trhu. Vyhledávejte notebooky s procesory Intel Core i5 nebo i7 s dodatkem Q, operační pamětí 8 – 16 GB a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX s 4 GB paměti.

By Guido

Jaký procesor do notebooků? :: Jak začít pracovat v IT?
Užitečné odkazy