Domovská stránka > J > Jaký Procesor Do Notebooku 2020?

Jaký procesor do notebooku 2020?

Core i3 postačí na běžnou i lehce výpočetně náročnější činnost. Do výkonných notebooků se doporučují procesory Core i5 a Core i7. Ti úplně nejnáročnější uživatelé pak zvolí vždy Core i7, ale mohou volitelně sáhnout i po maximalistické verzi Core i9, která v aktuální generaci Comet Lake nabízí 10 jader s 20 vlákny.

Přečtěte si více

Jaký je nejlepší procesor?

PořadíNázevVícejádrový výkon (Cinebench R23)
1.Intel Core i9-12900K27600
2.Intel Core i9-12900KF26950
3.Intel Core i7-12700K23130
4.AMD Ryzen 9 5900X20780
Jaké jsou typy procesoru? Intel a AMD (Advanced Micro Devices). Obě společnosti vyrábí jedno i vícejádrové procesory. Mezi řady procesorů vyráběné Intelem patří: Celeron, Pentium a Intel Core i3, i5, i7, i9. Řady společnosti AMD jsou: Sempron, Athlon, Opteron, Ryzen.

Jak vybrat procesor Alza?

Důležité parametry při výběru procesoru

 1. Výkon pro nadšence (Enthusiast) – procesory s cenou kolem 15 000 Kč a výše (např.
 2. Vysoký výkon (High-end) – procesory s cenou od 9 000 do 15 000 (např.
 3. Střední výkon (Mainstream) – procesory s cenou od 5 000 do 9 000 Kč (např.
Na co slouží procesor? Procesor můžeme označit jako hnací motor celého počítače. Na starosti má provádění veškerých programových instrukcí, zajišťuje spolupráci všech periferií a provádí matematické operace. Fyzicky je procesor realizován jako velmi složitý integrovaný obvod s mnoha vývody.

Co to znamená GHz?

Co je to QHD? QHD přináší čtyřnásobné rozlišení oproti starému standardu 720p HD, což znamená, že QHD monitor nabízí stejný počet pixelů jako čtyři HD monitory. Konkrétně se jedná o 2560 × 1440 pixelů. Co znamenají písmena U procesoru? U stolních počítačů se můžete setkat s modely bez přípony. To znamená, že takový procesor nemá žádné speciální vlastnosti. Přípona „T“ prezentuje procesory se sníženým TDP neboli úspornou variantu procesoru. Přípona „R“ značí výkonnější grafický čip a přípona „P“ zase méně výkonné grafické jádro.

Co udává taktovací frekvence procesoru?

Hodinový takt (anglicky clock rate) je v informatice obvykle označení frekvence, na které běží počítačový čip, například CPU nebo GPU (ať už jedno- nebo vícejádrový). Používá se jako indikátor rychlosti procesoru, která se měří v hodinovém cyklu za sekundu nebo jeho ekvivalent (SI jednotka) Hertz (Hz). A další otázka, jaké jsou parametry procesoru? lektor FI MUNI) mezi základní parametry procesoru patří:

 • Rychlost.
 • Efektivita mikrokódu.
 • Numerický koprocesor.
 • Šířka slova.
 • Šířka přenosu dat.
 • Interní cache paměť
 • Velikost Adresovatelné paměti.
 • Řadič

V čem je procesor?

Je to základní součást počítače, dalo by se říct i mozek počítače. Vykonává strojový kód spuštěného počítačového programu, který je složen z jednotlivých strojových instrukcí (ty jsou uloženy na operační paměti). Procesor je umístěn na základní desce počítače.

By Bywoods

Kdy vychazi iPad? :: Co to je Intel Core i5?
Užitečné odkazy