Domů : Podmínky softwaru : Definice RTF

Bohatý text

Formátovaný text je více vzrušující než prostý text. Podporuje formátování textu, například tučný, kurzíva, a podtržení, stejně jako různé fonty, velikosti písma a barevný text. Dokumenty ve formátu RTF mohou také obsahovat možnosti formátování stránky, například vlastní okraje stránky, řádkování a šířku tabulátoru.

Většina textových procesorů, jako je Microsoft Word, Lotus Word Pro a AppleWorks, vytváří dokumenty ve formátu RTF. Pokud však dokument uložíte v nativním formátu programu, může se otevřít pouze v programu, který jej vytvořil. Například Lotus Word Pro nebude schopen otevřít textový dokument AppleWorks, přestože jsou oba programy textovými editory. Je to proto, že každý program používá vlastní metodu formátování a vytváření textových souborů.

Dobrou zprávou je, že většina textových procesorů umožňuje ukládat dokumenty ve formátu RTF jako obecné Formát RTF. Tento formát souboru, který používá Přípona .RTF zachovává většinu, ne-li celé formátování textu. Jelikož se však jedná o standardní formát, lze jej otevřít téměř jakýmkoli textovým editorem a dokonce i nejzákladnějšími textovými editory.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici RTF. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Rich Text, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici RTF užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.