Domů : Hardwarové podmínky : Definice Northbridge

Northbridge

Northbridge je a čip uvnitř počítače, který připojuje centrální procesorovou jednotku (procesor) k dalším primárním komponentám v systému. Mezi tyto komponenty patří RAM (aka systémová paměť), přední strana sběrnice (FSB), PCI Express karty, a AGP Kartu. Northbridge také spojuje s Southbridge, která ovládá zbývající součásti počítače.

Zatímco CPU je hlavní procesor uvnitř počítače, Northbridge je primární řadič. Funguje jako dopravní policista směrující data do az CPU. Výkon čipu Northbridge proto ovlivňuje celkový výkon počítače. V systémech Intel se severní most také nazývá Memory Controller Hub (MCH), protože řídí tok dat do a ze systémové paměti.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Northbridge. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Northbridge znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Northbridge užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.