Domovská stránka > J > Jak Vložit Text Pod Obrázek?

Jak vložit text pod obrázek?

Ostatní aplikace Office

Přidejte textové pole pod obrázek nebo poblíž obrázku, který má mít titulek. Textové pole budete možná muset přetáhnout na požadované místo. Klikněte do textového pole a zadejte text popisku. Vyberte obrázek a textové pole a potom na kartě Nástroje obrázku – Formát klikněte na tlačítko Skupina.

Přečtěte si více

Jak napsat text do obrázku?

Přes Ctrl C + Ctrl V

Poté obě klávesy pustíme a klikneme si na otevřený dokument, do místa kam obrázek chceme vložit. Dávejte pozor, abyste vám kurzor blikal tam, kam chcete obrázek umístit. Poté stiskněte opět levé tlačítko CTRL a současně písmeno V na klávesnici. Obrázek se objeví v textu.
Jak udělat zahnutý text? Vytvoření zakřiveného nebo kruhového WordArtu

 1. Přejděte na Vložení > WordArtu.
 2. Vyberte styl WordArtu, který chcete použít.
 3. Zadejte text.
 4. Vyberte WordArt.
 5. Přejděte na Formát obrazce > textové efekty > Transformovat a vyberte efekt, který chcete.

Jak ukotvit text k obrázku?

Umístění a ukotvení objektu

 1. Umístěte kurzor na objekt v odstavci, kde chcete ukotvení uzamknout.
 2. Klikněte na tlačítko Pozice na kartě FORMÁT ve skupině Uspořádat a vyberte volbu Další možnosti rozložení.
 3. V zobrazeném okně zatrhněte políčko Uzamknout ukotvení.
 4. Potvrďte tlačítkem OK.
Jak vložit zdroj pod obrázek? Citace je uvedení zdroje (autor, rok, dílo a podobně, případně licence). Buď to uvedeš přímo pod obrázek, nebo dáš pod obrázek do hranatých závorek číslo a odcituješ vše na jednou v referencích na konci práce. Word na to má funkci jménem Bibliografie (nebo Prameny).

Jak vložit text do obrázku v malování?

Text do obrázku vložíme díky ikoně A (TEXT), na kterou klikneme a která je v záhlaví nad obrázkem. Klikneme na ikonu A (TEXT) a poté na obrázek. Zobrazí se vám obdélník, který můžeme posouvat /zvětšovat/ zmenšovat. V obdélníku se objevuje kurzor myši, a když do něj kliknete, můžeme psát text. Když to vezmeme v úvahu, jak vložit obrázek vedle textu? Obtékání textu kolem obrázku ve Wordu

 1. Vyberte obrázek.
 2. Vyberte Možnosti rozložení.
 3. Vyberte požadované rozložení. Tip: Možnost Rovnoběžně s textem vloží obrázek do odstavce podobně jako text. Když přidáte nebo odeberete text, pozice obrázku se změní.

Jak označit obrázek za textem Word?

Přesouhání obrázku nebo několika obrázků s přesností

Podržte stisknutou klávesu Ctrl a vyberte další objekty. Klikněte pravým tlačítkem myši na jeden z objektů, přejděte na Seskupit apak vyberte Seskupit. Tip: Pokud nemůžete seskupit nebo vybrat více obrázků, je možné, že rozložení obrázku je vložené do textu.
Jak vložit obrázek pod text ve Wordu? Vkládání obrázků pod text ve Wordu lze provést několika způsoby.
Jedním ze způsobů je umístit kurzor na místo, kde se má obrázek zobrazit, a poté kliknout na kartu "Vložit" na pásu karet aplikace Word. Na kartě "Vložení" klikněte na tlačítko "Obrázek". Tím se otevře okno prohlížeče souborů, kde můžete vybrat obrázek, který chcete vložit. Po výběru obrázku klikněte na tlačítko "Vložit". Obrázek bude vložen na pozici kurzoru.
Dalším způsobem, jak vložit obrázek pod text, je nejprve vybrat obrázek (jedním kliknutím na něj jej vyberete) a poté kliknout na kartu "Formát" na pásu karet aplikace Word. Na kartě "Formát" klikněte na tlačítko "Obtékat text" a poté vyberte možnost "Těsně". To způsobí, že obrázek bude těsně obtékat text a text bude obtékat obrázek. Poté můžete obrázek umístit na požadované místo tak, že na něj kliknete a přetáhnete jej na požadované místo.

Jak zalamovat text ve Wordu?

Chcete-li ve Wordu obtékat text, vyberte text, který chcete obtékat, a klikněte na kartu Rozložení. Ve skupině Odstavec klikněte na šipku dolů vedle nástroje Zlomy a poté klikněte na požadovaný typ zlomu.

By Shah Pettrey

Jak vložíme do Wordu zástupný text? :: Jak vytvořit vlastního smajlíka?
Užitečné odkazy