Domovská stránka > J > Jak Se Jmenoval První Grafický Internetový Prohlížeč?

Jak se jmenoval první grafický internetový prohlížeč?

Britský počítačový vědec Tim Berners-Lee vytvořil první webový server a grafický webový prohlížeč v roce 1990, když pracoval v CERNu, Evropské organizaci pro jaderný výzkum zřízené ve Švýcarsku. Své nové okno do internetu nazval „WorldWideWeb“.

Přečtěte si více

Ve kterém roce byl tento první prohlížeč uveden na trh?

Historie webového prohlížeče začíná již před tím, než v roce 1991 Tim Berners-Lee naprogramoval první prohlížeč WorldWideWeb. Jak se jmenoval první komerčně úspěšný internetový prohlížeč? První webserver na světě, a také první plnohodnotný webový prohlížeč, který byl pojmenován WorldWideWeb, vytvořil Tim Berners-Lee roku 1990. V březnu roku 1991 ho Berners-Lee představil kolegům v CERNu. Do té doby, vývoj webových prohlížečů nebyl propojen s vývojem webu.

Co je to internetový prohlizec?

Webový prohlížeč vás provádí po internetu. Stahuje informace z různých částí webu a zobrazuje je na vašem počítači nebo mobilním zařízení. Text, obrázky a videa se po internetu přenášejí pomocí protokolu nazvaného Hypertext Transfer Protocol. Kdy se rozsiril Internet? Přestože se internet hlavně v západním světě už pár let šířil do firem a domácností, u nás komerční poskytovatelé internetu vstoupili na trh "až" v roce 1995. Důvodem bylo, že do té doby měla státní monopol na telefonní a datové služby společnost Eurotel.

Kdy se začalo používat WWW?

První webová stránka byla publikována 20. prosince 1990 a popisovala samotný projekt. Jaký je nejlepší internetový prohlížeč? Nejpoužívanějšími TOP 5 internetovými prohlížeči na světě jsou:

 • Google Chrome – používá 80 % uživatelů
 • Mozilla Firefox – používá 7,1 % uživatelů
 • Microsoft Edge/Internet Explorer – používá 5,2 % uživatelů
 • Safari – používá 3,7 % uživatelů
 • Opera – používá 2,1 % uživatelů

Můžete se také zeptat, co je internetový prohlížeč příklady?

Internetový prohlížeč (také webový prohlížeč, anglicky web browser) je softwarová aplikace sloužící pro přístup k World Wide Web (www), nebo-li, obecně řečeno, k internetu. V současné době (2012) vládnou trhu tři prohlížeče, které mají největší podíl uživatelů: Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Jaké existují prohlížeče? Seznam internetových prohlížečů: Který je nejlepší?

 • Mozilla Firefox. Mozilla Firefox se na počítačích objevuje od roku 2004 a za dobu své existence si vybudovala velmi dobré jméno.
 • Opera.
 • Safari.
 • Internet Explorer.
 • Edge.
 • Prohlížeč Seznam.cz.

Kdo a kdy začal internet jako první využívat?

Počátky internetu. Jako první byla dálková komunikace mezi počítači vyvinuta pro poloautomatické vojenské radarové systémy (AN/FSQ-7) a jejich obdobu v automatických rezervačních systémech aerolinií na konci 50. let 20. století.

By Adora Akkni

Kdy byl vynalezen internet? :: Jak poslat fotky z iPhone přes Bluetooth?
Užitečné odkazy