Domovská stránka > V > V Čem Tvořit Plakát?

V čem tvořit plakát?

Canva je oblíbenou aplikací na přípravu jednodušší grafiky, v základní verzi dostupná zdarma. Snadno, doslova na pár kliknutí, si v ní navrhnete svoje vlastní plakáty, letáky, vizitky. Zjistěte, jak na to a jakým způsobem grafiku z programu Canva správně vyexportovat do podoby tiskových podkladů pro tiskárnu.

Přečtěte si více

A další otázka, co musí být na plakátů?

Co je statistický plakát?

 • být srozumitelný a logicky uspořádaný (měl by obsahovat cíl, přístup, klíčová zjištění a nejdůležitější závěry)
 • zahrnovat grafy a popisná shrnutí dat.
 • obsahovat komentáře k významu použitých dat.
Tak jak vytvořit plakát zdarma? Za pár minut můžete vytvářet letáky a plakáty, které upoutávají pozornost na vaše podnikání, příčinu nebo událost! Aplikace Flyer Maker & Poster Maker je vybaven množstvím bezplatných zdrojů včetně milionů obrázků a stovek šablon, písem a ikon, které můžete použít zcela zdarma.

Jak vytvořit nejlepší plakát?

Vyberte si jeden nosný prvek (nadpis, obrázek, logo, slogan, produkt) a z něj vycházejte. Někdy stačí kvalitní fotografie přírody, modelky či produktu. Vhodná otázka na velkém bílém pozadí či kreativní grafický motiv. Některé plakáty naopak obsahem naschvál šokují aby se při nich lidé zastavili. Jak udělat z fotky plakát? Fotoplakáty tiskneme pomocí 6 barevných inkoustů na velmi kvalitní satinový papír pod označením „200g PROFIT plakátový satinový papír“. Ten se vyznačuje výborným tiskovým výstupem srovnatelným s fotopapíry. Tisk je ihned po vytištění suchý a připravený na další zpracování, což podstatně zkracuje dobu expedice plakátů.

V jakém programu vytvořit leták?

Nejjednodušší podoba letáku může být pouhý textový dokument s obrázky vytvořený textovým editorem Word nebo editorem, který je zdarma – Open Office Writer. Pokud dokument vyexportujete do PDF, dostáváte zajímavou formu propagace. Jak vytvořit leták ve Wordu? Jak vytvořit leták v aplikaci Microsoft Word pomocí šablon

 1. Ve Wordu přejděte na kartu Soubor a vyberte Nový.
 2. Pod vyhledávací lištou vyberte Letáky.
 3. Projděte si bezplatné šablony letáků, které Word zobrazí, dokud nenajdete design, který se vám líbí.
 4. Vyberte Vytvořit.

Může se také zeptat, co je to leták?

Leták je zpravidla tištěný dokument propagující nějaký výrobek, činnost, firmu, myšlenku, politickou stranu apod. (Více o reklamních (akčních) letácích) Jedná se o neperiodickou tiskovinu, zpravidla jednoúčelově zaměřenou. Když to vezmeme v úvahu, jak si vytisknout plakát? Chcete-li si tedy plakát vytisknout doma, zkuste program Posteriza. Ten totiž umožňuje vytvořit plakát z vašich digitálních snímků snadno a lehce. Snímek nejprve analyzuje a na základě parametrů a funkcí vaší tiskárny provede jeho rozdělení na menší části.

Jak zaujmout lidi letákem?

Tipů, jak upoutat plakátem, je však podstatně více.

 1. Zaujměte nadpisem. Jedním z hlavních předpokladů poutavého plakátu je jeho nadpis.
 2. Upřednostněte krátký a členitý text. Vzhledem k tomu, že plakát není žádná kniha, byste měli pracovat s textem opatrně.
 3. Prezentujte značku.
 4. Umístěte plakát na frekventované místo.

By Karol Cepas

Jak získat Canvu zdarma? :: Jak se skládá hudba?
Užitečné odkazy