Domovská stránka > V > V Jaké Výšce Má Být Monitor?

V jaké výšce má být monitor?

Ideální vzdálenost je přibližně 50 až 75 centimetrů, což je běžná čtecí vzdálenost. Ta tedy platí nejen pro knihu, ale i pro monitor. Jak na ergonomické postavení monitoru? Nejdůležitější je, aby vaše oči byly v rovině s horní hranou monitoru, a to ve vzdálenosti 50 až 75 cm.

Přečtěte si více

Když to vezmeme v úvahu, proč prohnutý monitor?

Prohnutí u zakřiveného monitoru totiž odpovídá přirozenému zakřivení lidského oka. Výsledkem je přirozenější vizuální zážitek, který je pro vaše oči zároveň komfortnější. Zakřivený monitor umožňuje nasměrovat světlo ze všech úhlů k očím diváka, což zaručuje pohodlí při sledování. Jaký monitor na home office? Hodně záleží na tom, co přesně budete dělat, ale obecně vám radíme - nechoďte pod 24". Pracujete-li s grafikou nebo multimédii nebo třeba velkými tabulkami v Excelu, užijete třeba i větší (27" nebo ještě větší). Čím menší rámečky, tím lepší, bude se vám to hodit, když budete mít více monitorů vedle sebe.

Když to vezmeme v úvahu, jaký monitor do 3000?

Nejlevnější herní monitor (do 3000 Kč)

V případě výběru co nejlevnějšího herního monitoru je určitě rozumné snažit se najít řešení s rozlišením alespoň Full HD a k tomu ideální úhlopříčkou 24 palců. Monitory takovýchto parametrů se objevují již okolo 2500 Kč a jedním z nejlákavějších kousků rozhodně je Samsung C24F396.
Jaké rozlišení pro 27 monitor? Monitory o úhlopříčce 27 palců: Rozlišení nejméně 2560 × 1440 pixelů (WQHD), nebo lépe 3840 x 2160 (označováno také jako UHD-4K). Tato příhodná kombinace úhlopříčky a rozlišení obrazovky nabízí ve srovnání s rozlišením Full HD podstatně více místa na práci - zvláště pokud používáte současně několik oken.

Tak jak daleko sedět od 32 monitoru?

ÚhlopříčkaRozlišeníDoporučená pozorovací vzdálenost v metrech*
32" / 81 cmHD Ready1,8
Full HD1,3
40" / 101 cm4K0,8
Full HD1,6
Pokud jde o to, jak daleko televize od gauce? Optimum: necelý 2,5násobek úhlopříčky

Více než rozlišení se na optimální vzdálenosti podepisuje úhlopříčka. Platí, že čím větší je obraz, tím větší je pohodlná pozorovací vzdálenost – přibližně 2,5 m u 40palcových, 2,75 m u 48palcových a 3,2 m u 55palcových televizorů.

Také, v čem je lepší zakřivený monitor?

Dalším faktorem je větší pohodlí pro vaše oči. Světlo ze zakřiveného monitoru směřuje přímo do vašich očí, které se nemusí tak namáhat při jako v případě monitoru plochého, u kterého je světlo vyzařováno směrem kolmo přímo od zobrazovacího panelu. To snižuje jejich únavu a případné bolesti z dlouhodobého používání. Jak vybrat grafický monitor? Při výběru velikosti monitoru berte v potaz také to, kolik monitorů budete k práci využívat.

  1. 1 monitor zajistí přehlednou a velkou pracovní plochu. Doporučujeme modely s úhlopříčkou 27″ a větší.
  2. 2 a více monitorů umožní efektivně pracovat s více aplikacemi najednou. Zde postačí i menší úhlopříčky okolo 24″.

A další otázka, jak na 2 monitory?

Krok za krokem u stolního počítače

  1. vypnout počítač a monitor.
  2. najít v počítači porty videa.
  3. připojit druhý monitor k nepoužívanému portu videa.
  4. zapojení druhého monitoru do zdroje napájení
  5. zapnutí druhého monitoru.
  6. zapnutí původního monitoru.
  7. zapnutí počítače.

By Kucik Owens

Jaký je můj port? :: Co je to monitor PC?
Užitečné odkazy