Domovská stránka > C > Co Můžu A Nemůžu Dělat V Těhotenství?

Co můžu a nemůžu dělat v těhotenství?

V těhotenství není vhodné konzumovat potraviny, u kterých hrozí riziko přenosu salmonely a listerie. Vhodnější je se vyhnout i nepasterizovaným mléčným výrobkům, syrovému masu včetně ryb (sushi), syrovým vejcím, zrajícím sýrům s plísní a salátům s majonézou.

Přečtěte si více

Jak se chovat při těhotenství?

Obecně je v těhotenství doporučována chůze, plavání, tanec, jízda na kole, aerobic (s jistými omezeními), pilates či jóga. To jsou jen některé příklady, každá žena může mít svůj oblíbený pohyb, kterého se nemusí vzdát, pokud si je jistá, že neohrožuje své miminko. Jak se citit dobře v těhotenství? Nebojte se a pořiďte pár sexy kousků, ve kterých vám bude fajn a budete se cítit žádoucí. Klidě vystavte na odiv velký pupík a odvážně odhalte dekolt (upřímně, kdy jindy bude zase tak „nadupaný“ jako právě před porodem a při kojení). Těhotenství přece není nic nemravného, tak se jím pochlubte!

A další otázka, kdy poznam že jsem v tom?

Krevní těhotenský test

Pár dní před tím, než se dostane hCG i do moči, ho lze rozpoznat v krevní plazmě. Testy mohou potvrdit těhotenství již 9 dní po oplodnění a tedy 2. -3. den po uhnízdění vajíčka.
Co nedělat v raném těhotenství? Zapnout zvuk. Těhotná žena by tedy rozhodně měla přestat kouřit, pít alkohol, vyhýbat se nezdravým potravinám a vybírat si ideálně ty bohaté na kyselinu listovou, které naopak vývoj plodu příznivě podporují,“ zdůrazňuje gynekoložka MUDr. Radka Gregorová.

Co se nesmí v prvním trimestru?

Alkohol si škrtněte z jídelníčku, zanechte kouření. Vyřaďte rizikové potraviny jako jsou plísňové sýry, tatarák a další tepelně neostřená masa nebo živočišné výrobky. Slabší kávu si dopřát můžete, pokud máte chuť, ale pozor na bylinky. Některé by napáchat více škody než užitku. Jak se o sebe starat v těhotenství? Těhotné ženy se o sebe mohou postarat několika způsoby:
- Pravidelně cvičte. Chůze, plavání a prenatální jóga jsou skvělé způsoby, jak zůstat během těhotenství aktivní.
- Jezte zdravou stravu. Těhotné ženy musí dbát na dostatečný příjem živin, proto je důležitá strava bohatá na ovoce, zeleninu a celozrnné výrobky.
- Dopřejte si dostatek odpočinku. Těhotenství může být vyčerpávající, proto je důležité co nejvíce spát.
- Dělejte si přestávky. Po příchodu miminka může být život hektický. Občas si udělejte čas pro sebe, abyste si odpočinuli a omládli.

Také, kdy jít na gynekologii při pozitivnim testů?

Jakmile si budete jistá, že vám těhotenský test vyšel pozitivně, zavolejte svému gynekologovi. Nebuďte překvapená, že si na první návštěvu chvíli počkáte – s největší pravděpodobností vám lékař první prohlídku naplánuje na období 6. –7. týdne těhotenství od prvního dne poslední menstruace. Jak jsem poznala že jsem těhotná? Těhotenství poznáte několika způsoby. Prvním způsobem je provedení těhotenského testu. Těhotenský test měří množství lidského choriového gonadotropinu (hCG) ve vaší krvi nebo moči. hCG je hormon produkovaný placentou během těhotenství. Druhým způsobem je ultrazvukové vyšetření. Ultrazvuk je vyšetření, které pomocí zvukových vln vytváří obraz vnitřku těla.

Pokud jde o to, kdy se objeví pozitivní těhotenský test?

Pozitivní těhotenský test nastane, když je hladina hormonu lidského choriového gonadotropinu (hCG) ve vašem těle dostatečně vysoká na to, aby mohla být zjištěna těhotenským testem. hCG je produkován placentou a jeho hladina ve vašem těle začne stoupat brzy po uhnízdění oplodněného vajíčka.

By Nicoline Klase

Proč Nemýt okna v těhotenství? :: Jak zablokovat telefonní číslo u Vodafone?
Užitečné odkazy