Domovská stránka > C > Co Můžu A Nemůžu Dělat V Těhotenství?

Co můžu a nemůžu dělat v těhotenství?

V těhotenství není vhodné konzumovat potraviny, u kterých hrozí riziko přenosu salmonely a listerie. Vhodnější je se vyhnout i nepasterizovaným mléčným výrobkům, syrovému masu včetně ryb (sushi), syrovým vejcím, zrajícím sýrům s plísní a salátům s majonézou.

Přečtěte si více

Jak se chovat při těhotenství?

Obecně je v těhotenství doporučována chůze, plavání, tanec, jízda na kole, aerobic (s jistými omezeními), pilates či jóga. To jsou jen některé příklady, každá žena může mít svůj oblíbený pohyb, kterého se nemusí vzdát, pokud si je jistá, že neohrožuje své miminko. Jak se citit dobře v těhotenství? Nebojte se a pořiďte pár sexy kousků, ve kterých vám bude fajn a budete se cítit žádoucí. Klidě vystavte na odiv velký pupík a odvážně odhalte dekolt (upřímně, kdy jindy bude zase tak „nadupaný“ jako právě před porodem a při kojení). Těhotenství přece není nic nemravného, tak se jím pochlubte!

A další otázka, kdy poznam že jsem v tom?

Další otázka je, kdy poznám, že jsem v tom? Krevní těhotenský test může potvrdit těhotenství již 9 dní po oplodnění a tedy 2.-3. den po uhnízdění vajíčka. Ho lze rozpoznat v krevní plazmě pár dní před tím, než se dostane hCG i do moči. Co nedělat v raném těhotenství? Zapnout zvuk. Těhotná žena by tedy rozhodně měla přestat kouřit, pít alkohol, vyhýbat se nezdravým potravinám a vybírat si ideálně ty bohaté na kyselinu listovou, které naopak vývoj plodu příznivě podporují,“ zdůrazňuje gynekoložka MUDr. Radka Gregorová.

Co se nesmí v prvním trimestru?

Alkohol si škrtněte z jídelníčku, zanechte kouření. Vyřaďte rizikové potraviny jako jsou plísňové sýry, tatarák a další tepelně neostřená masa nebo živočišné výrobky. Slabší kávu si dopřát můžete, pokud máte chuť, ale pozor na bylinky. Některé by napáchat více škody než užitku. Jak se o sebe starat v těhotenství? Nic nezkazíte kokosovým, arganovým, růžovým olejem. K lepší pružnosti pokožky přispívá také kolagen, proto před i během těhotenství konzumujte stravu i další produkty, které hladinu kolagenu v těle zvyšují. Zaměřte se na konzumaci hovězího masa a ryb, ale také na rajčata, kapie, avokáda.

Také, kdy jít na gynekologii při pozitivnim testů?

Jakmile si budete jistá, že vám těhotenský test vyšel pozitivně, zavolejte svému gynekologovi. Nebuďte překvapená, že si na první návštěvu chvíli počkáte – s největší pravděpodobností vám lékař první prohlídku naplánuje na období 6. –7. týdne těhotenství od prvního dne poslední menstruace. Jak jsem poznala že jsem těhotná? Další možné příznaky těhotenství: Současně s vynecháním menstruace se mohou dostavit i další - nejisté známky a příznaky těhotenství - zvýšená teplota (kolem 37°C), pocit napětí, zvětšení a bolestivosti prsů, sekrece bělavé tekutiny z prsů (kolostrum), zvýšená únava a spavost, změna chutí, nevolnosti a zvracení, změna

Pokud jde o to, kdy se objeví pozitivní těhotenský test?

Každopádně pozitivní test není prozatím důvodem k bouřlivé oslavě. Výsledek testu můžete považovat za spolehlivý nejdříve po 16 až 20 dnech po oplodnění (tedy po ovulaci). Což znamená zhruba týden po termínu očekávané menstruace.

By Nicoline Klase

Proč Nemýt okna v těhotenství? :: Jak zablokovat telefonní číslo u Vodafone?
Užitečné odkazy