Domovská stránka > P > Proč Nemýt Okna V Těhotenství?

Proč Nemýt okna v těhotenství?

Co se týče mytí okem a věšení záclon, tak tady je potřeba si uvědomit, že v těhotenství často dochází k výkyvům krevního tlaku, které často vedou k závratím a někdy i mdlobám, proto je dobré, aby se maminky těchto činností vyvarovaly, kvůli riziku případného pádu.

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, co nejíst v těhotenství seznam?

Osm potravin, které mohou ohrozit těhotenství

 • Játra. Paštiky a další výrobky z jater jsou velmi bohaté na vitamin A.
 • Syrová nebo nedovařená vejce.
 • Alkohol.
 • Nezralá papája.
 • Ryby s vysokým obsahem rtuti.
 • Měkké sýry.
 • Syrové nebo nedovařené maso.
 • Káva, čaj a kolové limonády.
Na co si dát pozor v ranem těhotenství? Na jaké potraviny si dát v těhotenství pozor

Párky, měkké salámy, nedostatečně tepelně zpracované maso a zejména pak sushi, tatarák a majonéza může být nebezpečným zdrojem bakterie – listérie. Tu najdete ale i v nepasterizovaných mléčných výrobcích, na neumytém ovoci, v masových pastách a paštikách.

Co nejíst v začátku těhotenství?

V začátku těhotenství se nedoporučuje jíst následující potraviny:

- Měkké sýry a další výrobky z nepasterizovaného mléka, které mohou být kontaminované bakterií listerií, jež může způsobit otravu jídlem.
- Syrové maso, jako je vepřové, hovězí nebo jehněčí, které může být napadeno Toxoplasmou.
- Ryby, které představují nebezpečí zejména kvůli obsahu rtuti. Co Nedelat v 3 trimestru? Ve třetím trimestru neužívejte léky, které patří do skupiny tzv. nesteroidních antirevmatik (Acylpyrin, Ibuprofen a jiné). Pak je možné užít lék Degan či Cerucal. Tuto běžnou těhotenskou obtíž můžete zmírnit bezpečným lékem Maalox.

Tak kdy se objednat na gynekologii pro potvrzení těhotenství?

I lékař nedokáže potvrdit těhotenství pouze pár dnů po početí, proto pokud nemáte potíže, vyčkejte, až bude těhotenský test pozitivní. V ideálním případě byste měla ke gynekologovi poprvé dorazit dříve, než dosáhnete konce 12. týdne těhotenství. Kdy se objednat na gynekologii v těhotenství? Zdravě zodpovědná těhotná by měla navštívit lékaře právě dva až tři týdny po vynechání menstruace.

Kdy gynekolog potvrdi těhotenství?

Jestli jste teoreticky v 6. či pozdějším týdnu těhotenství, můžete navštívit lékaře. Gynekolog na ultrazvuku po 6. týdnu těhotenství jistí, zda jste skutečně těhotná, vidí bijící srdce miminka a ověří, že se miminko nachází v děloze a nejedná se o mimoděložní těhotenství. Tak kdy je falešně pozitivní těhotenský test? Test může být někdy tzv. falešně pozitivní těhotenský test, proto je při jakýchkoli nejasnostech vhodné doplnit vyšetření hCG z krve. Někdy také může dojít k oplození vajíčka, jeho uhnízdění v děloze, ale vývoj zárodku plodu se zastaví hned na počátku, odumře a posléze dojde k menstruaci např. s týdenním zpožděním.

Jak se pozná těhotenství v prvních dnech?

těhotenstvíPrvní

Jestliže jste zaznamenala tyto příznaky, můžete být těhotná:

 1. únava.
 2. napětí v prsou.
 3. nevolnost.
 4. kovová chuť v ústech.
 5. napětí až bolest v podbřišku.

By Euton Faulkenburg

Jak resetovat zapomenuté heslo? :: Co můžu a nemůžu dělat v těhotenství?
Užitečné odkazy