Domovská stránka > J > Jak Upravit Webové Stránky?

Jak upravit webové stránky?

Existuje celá řada redakčních systémů, ve kterých je možné mít svůj web s možností editace. Tím nejznámějším a nejpoužívanějším je redakční systém WordPress, který je dle oficiálních statistik používán na 33 % webových stránek na světě.

Přečtěte si více

Jak vytvořit web s vlastní doménou zdarma?

Pokud tedy budete chtít vytvořit web s vlastní doménou, stačí k webu zdarma na doméně 3. řádu dokoupit balíček prémiových služeb. K balíčku Mini, Standard nebo Profi dokonce získáte doménu na rok zdarma. Když to vezmeme v úvahu, jak vytvořit vlastní doménu zdarma? Ano, existuje i řešení, kde doménu a webhosting nemusíš vůbec řešit. Služby jako Webnode a Wix slibují vytvoření webu zcela zdarma a navíc do 5 minut.

Co je to Webnode?

Webnode je on-line nástroj pro tvorbu a správu webových stránek. Má funkce pro tvorbu webových prezentací, bez potřeby instalace či konfigurace. Přetažením myši lze na stránky umístit mnoho interaktivních prvků jako jsou např. ankety, články, diskuzní fóra, blogy, FAQ, formuláře, atd. Jak vypada HTML? Od toho zkratka HTML ( Hyper Text MarkUp Language = odkazovací a značkovací jazyk). Dále definujeme samotný HTML dokument. Ten je rozdělen na 2 části - hlavičku a tělo. Hlavička obsahuje informace pro prohlížeč a vyhledávače, v těle nalezneme samotný obsah webové stránky.

Tak jak na pspad?

PSPad nabízí potřebnou funkci, před jejím použitím je však nutné stáhnout soubory s pravopisnými slovníky z domovských stránek editoru a nakopírovat je do složky programu, resp. do . \PSPad\Spell\. Jak propojit stránky HTML? Odkaz (hyperlink) se vytváří pomocí značky a , která zároveň slouží pro vytvoření záložky.

  1. Klasický odkaz. Odkaz vypadá následovně: <a href="http://www.seznam.cz/">odkaz na Seznam.cz</a>
  2. Záložka. Záložka je typ odkazu, který vede do specifikované části stránky (použivá se v dlouhých stránkách).
  3. Atribut target.

Jak poznat důvěryhodný web?

Dá se zjistit informace o datu poslední aktualizace? Pokud web nebyl delší dobu aktualizován, může to být signálem, že jde o starý neudržovaný web nebo že za ním nestojí důvěryhodná organizace. Pokud není možné dohledat informaci o aktualizaci konkrétní stránky, je lépe považovat zdroj za nedůvěryhodný. Jak najít autora webové stránky? Doporučujeme Vám tedy obrátit se přímo na zřizovatele webových stránek a požádat ho o dodání autora přepisu/překladu (?) článku, případně roku zveřejnění.

Může se také zeptat, jak zjistit místo vydání webové stránky?

Postupujte takto:

  1. Do Googlu zadejte dotaz, kterým stránku najdete.
  2. Odkazem Pokročilé vyhledávání vpravo od vyhledávacího pole otevřete formulář rozšířeného hledání.
  3. V poli Datum zvolte minulý rok a spusťte nové hledání tlačítkem Vyhledat Googlem vpravo nahoře.

By Heeley

Jak vypada zakladni deska? :: Co je to web?
Užitečné odkazy