Domovská stránka > C > Co Je To Rozhraní Api?

Co je to rozhraní API?

API (zkratka pro Application Programming Interface) označuje v informatice rozhraní pro programování aplikací. Tento termín používá softwarové inženýrství. Jde o sbírku procedur, funkcí, tříd či protokolů nějaké knihovny (ale třeba i jiného programu nebo jádra operačního systému), které může programátor využívat.

Přečtěte si více

Jak na API?

Jak API funguje

Externí stránka nebo aplikace, se kterou se chcete propojit, poskytuje kompletní seznam funkcí a popis dat, s nimiž lze pracovat. Popis je součástí dokumentace poskytovatele API. Na vás je, určit si, co všechno chcete z externí aplikace získávat nebo naopak, co budete do aplikace posílat.
Co je to API klíč? API klíč (API key), nebo-li přístupový kód, který bývá často registrovaný na Google účet klienta společně s dalšími službami jako je Google Analytics apod. Tento API klíč, který bylo do teď možné vytvořit na pár kliknutí zcela zdarma, nově bude možné získat nebo nadále používat, jen v případě dodržení nových podmínek.

Co je API server?

API jakožto prostředník je na straně serveru a nejčastěji komunikuje mezi někým kdo si žádá nějaké informace a vlastní databází. Když se vrátíme k počasí tak váš dotaz na počasí v dané lokalitě pošle žádost a API se podívá do své databáze a vrátí vám nejčastěji výstup ve formátu JSON, kde je několik dat. Co je to programové rozhraní? Rozhraní (anglicky interface, případně počeštěně interfejs) označuje v informatice zařízení, program nebo formát, zajišťující správnou komunikaci a přenos dat mezi odlišnými zařízeními nebo programy.

Můžete se také zeptat, jak na rest api?

REST API je specifický, velmi oblíbený druh API. Vyniká zejména svou jednoduchostí a čitelností. API zajištuje funkci „rozhraní“ pro předávání dat mezi dvěma či více aplikacemi. REST k tomuto obecnému mechanizmu dodává sadu doporučení a omezení, které když API dodržuje, tak se může nazývat REST API. A další otázka, co je to endpoint? Koncový bod je síťový uzel, který slouží jako přípojný bod pro zařízení v síti. Například v domácí síti je modem obvykle koncovým bodem pro všechna zařízení, která se připojují k internetu.

Co je API Bankovnictví?

API Bankovnictví umožňuje bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtech vedených u Fio banky. Díky API Bankovnictví získáte okamžitý přehled o dění na vašich účtech, aniž byste se museli přihlašovat do svého internetového bankovnictví. Jak získat API key? API je zkratka pro "Application Programming Interface" (rozhraní pro programování aplikací) a označuje různé způsoby interní komunikace jedné společnosti se softwarem jiné společnosti. Klíč API je jedinečný kód, který vám přidělí poskytovatel a který vám umožní přístup k jeho rozhraní API. Při každém volání rozhraní API musíte do požadavku uvést svůj klíč, aby mohl být ověřen.
Klíč API lze obecně získat dvěma způsoby. Prvním z nich je registrace účtu u společnosti, která rozhraní API poskytuje. Po registraci účtu byste měli být schopni najít svůj klíč API v nastavení účtu. Pokud jej tam nenajdete, možná budete muset kontaktovat přímo společnost, abyste získali svůj klíč.
Druhým způsobem, jak získat klíč API, je zaregistrovat se k bezplatnému nebo placenému předplatnému u služby třetí strany, která poskytuje klíče API. Tyto služby obvykle vyžadují, abyste poskytli některé základní informace o sobě a svém projektu za účelem vygenerování klíče. Po registraci byste měli být schopni najít svůj klíč API v nastavení účtu. Pokud jej tam nenajdete, možná budete muset kontaktovat přímo společnost, abyste získali svůj klíč.

Jak nastavit API?

Rozhraní API lze nastavit mnoha způsoby. Nejběžnějším způsobem je použití softwaru webového serveru, jako je Apache nebo NGINX, který hostí soubory API. K souborům API je pak možné přistupovat prostřednictvím adresy URL. Další metodou je použití služby, jako je Amazon AWS, pro hostování souborů API. K rozhraní API pak lze přistupovat prostřednictvím adresy URL služby Amazon AWS.

By Arvid

Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou? :: Co je to pole Java?
Užitečné odkazy