Domovská stránka > J > Jak Dlouho Trva Reklamace Iphonu?

Jak dlouho trva reklamace iPhonu?

Reklamace iPhonu je většinou rychlou a bezbolestnou záležitostí. V případě, že je uznána, oprava se provede do 30 dní, nic za ní neplatíte a v hodně případech dostanete i zcela nové zařízení výměnou za rozbitý kus.

Přečtěte si více

Jak zjistit zda je iPhone v záruce?

Jak zjistit číslo smlouvy nebo doklad o záručním krytí

  1. Přejděte na stránku mysupport.apple.com.
  2. Přihlaste se svým Apple ID.
  3. Vyberte své zařízení.
  4. Klikněte na Zobrazit doklad o záručním krytí. Pokud doklad o záručním krytí nevidíte, ujistěte se, že máte pro své Apple ID zapnuté dvoufaktorové ověření.
Jak postupovat při reklamaci iPhone? V případě, že se s telefonem něco v záruční době stane, musíte kontaktovat prodejce. Čili obchod, kde iPhone, případně další příslušenství na iPhone pořídíte. Prodejce pak telefon odešle za vás do servisu a sdělí vám veškeré podrobnosti. Se servisem tak sami nekomunikujete.

Jak dlouhá je záruka na Airpods?

Omezená záruka Apple se vztahuje na výrobní vady AirPodů a doplňků značky Apple po dobu jednoho roku od data zakoupení produktu. Omezená záruka Apple rozšiřuje práva zaručená zákonem na ochranu spotřebitele. Jak funguje záruka na iPhone? Tato záruka Appe na iPhone se vztahuje na všechny skryté vady, které Apple zařízení může mít. Podobně jako běžná záruka. Vy tak máte možnost zařízení podat na reklamaci v jakémkoli autorizovaném servisu na světe. Pokud technik uzná, že opravdu jde o vadu výrobku, musí vám servis zařízení opravit bezplatně.

Jak reklamovat Apple Pencil?

Zavolejte na podporu společnosti Apple1 nebo navštivte maloobchod společnosti Apple nebo autorizovaného poskytovatele služeb společnosti Apple. Podrobnosti vám poskytne prodejce. Podrobnosti vám poskytne prodejce. Podrobnosti vám poskytne prodejce. Jak dlouho mám iPhone? V nastavení (stáří menší než 1 rok)

Tuto informaci zjistíme v aplikaci Nastavení → Obecné → Informace, kde naleznete kolonku “omezená záruka”, v níž se nachází datum vypršení jednoleté mezinárodní záruky. Z něj můžete jednoduše vypočítat, kdy byl iPhone zakoupen.

Jak zjistit puvod iPhone podle IMEI?

Jak zjistit přesný datum zakoupení iPhonu

Sériové číslo najdete v Nastavení, kde rozkliknete záložku Obecné, a poté možnost Informace. Zde poté stačí sjet k řádku Sériové číslo. Zároveň můžete k identifikaci zařízení využít také IMEI, které si můžete zobrazit také v Informacích, anebo po vytočení čísla *#06*.
Jak ověřit iPhone? iPhone lze ověřit několika způsoby:
1. Zkontrolujte sériové číslo na iPhonu. Sériové číslo najdete na zadní straně iPhonu nebo v aplikaci Nastavení v části Obecné > O zařízení. Sériové číslo začíná písmenem "XX" a následuje 9 číslic.
2. Zkontrolujte číslo modelu na iPhonu. Číslo modelu najdete na zadní straně iPhonu nebo v aplikaci Nastavení v části Obecné > O zařízení. Číslo modelu bude začínat "iPhone" a následovat bude čtyřmístné číslo.
3. Zkontrolujte číslo IMEI na iPhonu. Číslo IMEI zjistíte vytočením *#06# na iPhonu. Číslo IMEI bude mít 15 číslic.
4. Zkontrolujte číslo ICCID na iPhonu. Číslo ICCID zjistíte tak, že přejdete do aplikace Nastavení a zvolíte Obecné > O aplikaci. Číslo ICCID bude mít 20 číslic.
5. Zkontrolujte verzi softwaru v iPhonu. Verzi softwaru najdete v aplikaci Nastavení v nabídce Obecné > O aplikaci. Verze softwaru bude čtyřmístné číslo následované znakem "." a dalším čtyřmístným číslem.
6. Zkontrolujte verzi hardwaru v iPhonu. Verzi hardwaru najdete v aplikaci Nastavení v části Obecné > O aplikaci. Verze hardwaru bude čtyřmístné číslo následované "." a dalším čtyřmístným číslem.
7. Zkontrolujte verzi nastavení operátora v iPhonu. Verzi nastavení operátora najdete v aplikaci Nastavení v části Obecné > O aplikaci. Verze nastavení operátora bude čtyřmístné číslo následované "." a dalším čtyřmístným číslem.

Pokud jde o to, jak reklamovat zboží na alze?

Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože postup reklamace zboží na Alze se může lišit v závislosti na konkrétním zboží. Obecně však platí, že proces reklamace zboží na Alze zahrnuje kontaktování prodejce daného zboží a žádost o jeho vrácení nebo vrácení peněz. Prodejce může požadovat, aby bylo zboží vráceno v původním stavu, a může také účtovat poplatek za vrácení zboží. Jakmile prodávající obdrží vrácenou položku, vystaví kupujícímu doklad o vrácení peněz.

By Anthiathia Starek

Jak funguje záruka? :: Jak se chová myš?
Užitečné odkazy