Domovská stránka > J > Jak Zprovoznit Server Dns?

Jak zprovoznit server DNS?

Vyřešit problém by měla změna DNS adresy

 1. Otevřete Ovládací panely a následně vyberte možnost Centrum síťových připojení a sdílení.
 2. Dalším krokem nastavení DNS je výběr možnosti Změnit nastavení adaptéru, kde následně najděte vaše internetové připojení.

Přečtěte si více

Tak co je primarni server dns?

Množina autoritativních DNS serverů pro konkrétní doménu se často dělí na jeden primární a na jeden nebo více sekundárních. Primární server je hlavním nositelem informace, je to tedy místo, kde je hlavní úložiště dat a kde jeho administrátor provádí úpravy DNS. Jak nastavit primarni DNS? To je jednoduché, pokud se připojuješ přes router, tak můžeš jako primární DNS nastavit IP adresu routeru a sekundární třeba googlácký DNS 8.8.8.8 A pokud se připojuješ přímo ke kabelu od poskytovatele internetu bez routeru, tak musíš nastavit IP adresu, masku a bránu podle informací dodaných poskytovatelem a DNS taky

Jak vypnout DNS?

Chcete-li Soukromé DNS zapnout či vypnout nebo změnit jeho nastavení, postupujte takto:

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Síť a internet. Soukromé DNS. Pokud ji nemůžete najít, vyhledejte výraz „Soukromá DNS“.
 3. Vyberte požadovanou možnost: Vypnuto. Automaticky.
Jak obnovit DNS? Stiskněte WinKey+R a zadejte cmd a potvrďte klávesou Enter. Ve spuštěném příkazovém řádku zadejte text ipconfig /flushdns a potvrďte klávesou Enter.

Jaký DNS server používat?

Seznam nejlepších bezplatných a veřejných serverů DNS

 • Veřejný DNS Google. Google DNS.
 • Otevřete DNS. Nechráněný
 • Comodo Secure DNS. Comodo Secure DNS.
 • 4. Čisté procházení Čisté procházení
 • Cloudflare DNS. Cloudflare DNS.
 • Norton Connect Safe DNS. DNS Norton ConnectSafe.
 • Level3 DNS. Úroveň 3 DNS.
 • OpenNIC DNS. OpenNIC DNS.
Co je DNSH? Nový princip DNSH bude posuzovat environmentální dopady výzkumných projektů Dne 11. května 2021 se uskutečnilo setkání pracovní skupiny IGLO pro implementaci, v rámci kterého Angelica Marino (GŘ RTD) představila princip Do no significant harm (DNSH).

Co to je adresa?

IP adresa je unikátní číslo, které je přiděleno libovolnému zařízení komunikujícímu prostřednictvím internetového protokolu (IP). Svoji IP adresu tak mají nejen počítače, notebooky nebo tiskárny, ale také každý telefon, tablet nebo například nová pračka. Tak jak změnit dns na google? Změna DNS na Google vyžaduje několik kroků.
1. Zjistěte, jaké je vaše aktuální nastavení DNS. To můžete provést na stránkách, jako je http://www.whatsmydns.net/. Zde se zobrazí servery DNS, které jsou pro vaši doménu aktuálně nakonfigurovány.
2. Změňte nastavení DNS tak, abyste používali veřejné servery DNS společnosti Google. IP adresy veřejných DNS serverů Google jsou následující:
IPv4: 8.8.8.8
IPv6: 2001:4860:4860::8888
3. Zkontrolujte, zda jsou tyto služby dostupné. Po změně nastavení DNS je třeba propláchnout mezipaměť DNS. To lze v systému Windows provést tak, že přejdete do nabídky Start a do vyhledávacího pole zadáte "cmd". Zobrazí se příkazový řádek. Do příkazového řádku zadejte příkaz "ipconfig /flushdns" a stiskněte klávesu Enter.

Jak zkontrolovat nastavení DNS?

Existuje několik způsobů, jak zkontrolovat nastavení DNS:
1. Použijte příkaz nslookup. Ten zobrazí nastavení DNS pro konkrétní doménu. Chcete-li například zkontrolovat nastavení DNS pro doménu google.com, zadejte příkaz: nslookup google.com
2. Zkontrolujte nastavení DNS pro doménu google.com. Použijte příkaz dig. Ten zobrazí nastavení DNS pro konkrétní doménu a také všechny záznamy MX nebo TXT. Chcete-li například zkontrolovat nastavení DNS pro adresu google.com, zadejte příkaz: dig google.com
3. Zkontrolujte nastavení DNS pro adresu google.com. Použijte příkaz host. Zobrazí se nastavení DNS pro konkrétní doménu a všechny záznamy A, AAAA nebo CNAME. Chcete-li například zkontrolovat nastavení DNS pro google.com, zadejte příkaz: host google.com
4. Použijte příkaz whois. Zobrazí se nastavení DNS pro konkrétní doménu a také veškeré kontaktní informace o vlastníkovi domény. Chcete-li například zkontrolovat nastavení DNS pro google.com, zadejte příkaz: whois google.com.

By Wiltshire Lockamy

Čím je způsoben astigmatismus? :: Jak funguje odvolání u soudu?
Užitečné odkazy