Domovská stránka > C > Co Dělat Když Přestane Fungovat Touchpad?

Co dělat když přestane fungovat touchpad?

Pokud váš touchpad nefunguje, možná pro něj nemáte ovladač, nebo je ovladač zastaralý. Problém může pomoct vyřešit aktualizace nebo přeinstalace ovladačů touchpadu ve Správci zařízení. Pokud chcete otevřít Správce zařízení, zadejte správce zařízení do vyhledávacího pole na hlavním panelu a pak vyberte Správce zařízení.

Přečtěte si více

Co dělat když zmizí kurzor myši?

Až budete příště zase marně hledat kurzor myši, prostě stiskněte klávesu [Ctrl]. Windows pak kolem pozice ukazatele vykreslí zřetelné soustředné kružnice, které se stahují ke kurzoru. Tak vám operační systém označí jeho aktuální pozici – a vy se rychle můžete znovu koncentrovat na vlastní úlohu. Může se také zeptat, jak odblokovat kurzor? Ve Windows 10 stiskněte klávesu Windows a následně klepněte na ikonku Nastavení > Zařízení > Touchpad. Tato volba vás přesune do nastavení touchpadu, kde si můžete zkontrolovat, zda je touchpad povolen a prověřit i další možnosti nastavení.

Jak resetovat myš?

Odpojte a znovu připojte kabel USB nebo bezdrátový přijímač USB. Pokud používáte bezdrátovou myš USB nebo myš Bluetooth, nainstalujte nové baterie. Zasuňte kabel USB nebo bezdrátový přijímač USB do jiného portu USB a otestujte ho. Uložte veškerá data, zavřete všechny spuštěné programy a restartujte počítač. Může se také zeptat, jak znovu zapnout touchpad? Pokud svítí indikátor na touchpadu, znamená to, že je touchpad vypnutý. Touchpad zapnete tak, že dvakrát klepnete na indikátor. Další možností je zapnout touchpad z okna vlastností myši pomocí klávesnice. Na klávesnici stiskněte klávesu Start (klávesa s ikonou systému Windows).

Jak obnovit touchpad?

Nejprve se podívejte, zdá máte na notebooku v nejvyšší řadě kláves ikonu touchpadu. Ikony jsou většinou modré a tato ikona bývá na klávese F5, F7 nebo F9. Ikona na klávesnici může být i přeškrtnuta. Stiskněte tlačítko s ikonou (většinou ho musíte stisknout v kombinaci s klávesou [Fn]), a touchpad se opět aktivuje. Jak opravit kurzor? Pro opravu kurzoru můžete udělat několik věcí. Nejprve zkuste restartovat počítač. Pokud to nepomůže, zkuste otevřít nastavení myši v ovládacím panelu a upravit citlivost. Můžete také zkusit vyčistit snímač myši. Pokud žádná z těchto věcí nepomůže, bude možná nutné myš vyměnit.

Jak najít myš na obrazovce?

Jak najít kurzor myši

Klikněte na lupu vedle Startu a napište Myš. Pokračujte poté na volbu Nastavení myši. Na této obrazovce pokračujte odkazem Další možnosti myši. V okně Myš – vlastnosti zvolte prostřední záložku Možnosti ukazatele a zaškrtněte poslední volbu Ukázat umístění ukazatele po stisknutí klávesy Ctrl.
Jak najít myš na počítači? Myš lze v počítači najít několika různými způsoby. Prvním způsobem je podívat se do sekce hardwaru počítače. Zde se nacházejí všechny fyzické součásti počítače. Pokud vidíte myš připojenou k počítači, pak se s největší pravděpodobností nachází v sekci hardwaru.
Dalším způsobem, jak najít myš v počítači, je podívat se do správce zařízení. K tomu je třeba otevřít ovládací panely a poté přejít do správce zařízení. Jakmile se ocitnete ve správci zařízení, budete moci zobrazit všechna zařízení, která jsou k počítači připojena. Pokud vidíte v seznamu myš, pak se s největší pravděpodobností nachází ve správci zařízení.
Pokud myš nenajdete ani na jednom z těchto míst, je možné, že myš není k počítači připojena.

Jak odblokovat myš?

Myš můžete odblokovat několika způsoby:
1. Restartujte počítač. Tím se obvykle vyřeší všechny drobné problémy, které mohou způsobovat blokování myši.
2. Zkontrolujte nastavení myši. Může existovat nastavení, které způsobuje blokování myši.
3. Aktualizujte ovladače myši. Pokud používáte zastaralý ovladač myši, může být příčinou blokování myši.
4. Vyzkoušejte jinou myš. Pokud používáte bezdrátovou myš, zkuste použít drátovou myš. Pokud používáte myš USB, zkuste použít jiný port USB.
5. Obraťte se na výrobce počítače. Pokud máte stále problémy, možná se budete muset obrátit na výrobce počítače a požádat ho o další pomoc.

By Lina Niskanen

Jak aktivovat kurzor? :: Jak opravit Bužírku?
Užitečné odkazy