Co je to salinita vody?
Slanost (salinita) označuje obecně podíl minerálních látek (solí) rozpuštěných v roztoku (obvykle ve vodě). Ve smyslu fyzikální veličiny se nejčastěji jedná o hmotnostní koncentraci (udávanou zpravidla v gramech na litr) nebo o hmotnostní zlomek (udávaný zpravidla v promile (‰), někdy vyjadřovaných jako g/kg).
Co je to tsunami?
"Tsunami jsou dlouhé vlny katastrofického rázu, vznikající hlavně tektonickými pohyby na dně moří" (cit. KUKAL, Z., 1983, 108). Představují hazardy pro všechny přímořské oblasti světa, ale převážná většina z nich vzniká ve vodách Tichého oceánu. Kdy jsou největší vlny? Obecně největší vlnu, kterou kdy viděl, zaznamenal poručík Frederick Margo na lodi na cestě z Manily do San Diega. Bylo 7. února 1933. Výška té vlny byla také asi 34 metrů.
Můžete se také zeptat, kde se šíří příčně vlnění?
Příklady příčného vlnění jsou vibrace strun nebo vlny na vodní hladině. Vodorovnou příčnou vlnu můžeme vytvořit s pomocí magické spirály, kterou pohybujeme nahoru a dolů. Obrázek 1: Při příčném vlnění se spirála pohybuje nahoru a dolů neboli příčně, i když vlna samotná se šíří vodorovným směrem. Může se také zeptat, na čem závisí šíření vln? Vlastnosti prostředí, které ovlivňují šíření elektromagnetické vlny, jsou permitivita, permeabilita a konduktivita.
Co je pobřeží?
Pobřeží je přilehlá oblast styku mezi pevninou a oceánem, která je v mapách zakreslována jako linie. Rozlišují se dva základní typy, a to klifové pobřeží a plážové pobřeží, jež se od sebe liší stavbou a vertikální členitostí. Jak se delaji vlny? Stačí trocha cviku, správná žehlička na vlasy a vaše hříva bude vypadat jak po návštěvě kadeřníka.
- Vezměte pramen vlasů. Pramen vlasů by neměl být příliš tlustý.
- Stiskněte ho žehličkou. S natáčením vlasů začněte u hlavy.
- Otočte žehličku o 180 °.
- Táhněte žehličku po prameni vlasů směrem dolu.
Co způsobuje dmutí moře?
Při mořském dmutí se deformuje vodní masa oceánů, a tedy i tvar jejich hladiny. Deformaci vyvolávají takzvané slapové síly. Ty jsou výsledkem jednak gravitačního působení Měsíce a Slunce, jednak odstředivé síly, která vzniká při oběhu Země kolem společného těžiště s Měsícem. Když to vezmeme v úvahu, jak vyprat surovou ovci vlnu? Praní (namáčení) provádíme ve vodě o teplotě cca 25-30 °C. Délka namáčení cca na 1hod, opakovaně 1-2x do čisté lázně dle potřeby. Vlnu stačí občas jemně promnout. Vlna má díky lanolinu samočistící vlastnosti, pokud ji ale chceme zbavit typické ovčí vůně, můžeme použít speciální šampón na praní vlny.
Pokud jde o to, jak vyprat surovou vlnu?
Protože vlna obsahuje potaš, který je sám pracím prostředkem, je možné prát vlnu „ve vlastní špíně“ a poté ji vymáchat v čisté vodě. Je také možné použít prací prostředek určený na vlnu nebo nejobyčejnější šampon na vlasy, já používám šampon z Hypernovy, litr za 12,- Kč..