Domovská stránka > C > Co To Je Ak Čemu Se Používá Ssl A Ca?

Co to je ak čemu se používá SSL a CA?

Důvěryhodný SSL certifikát je takový SSL certifikát, který pro Vás vystavila legitimní důvěryhodná certifikační autorita (CA). Použitím důvěryhodného SSL certifikátu si můžete být jisti, že se návštěvníkovi webu nezobrazí podobné varovné hlášky a upozornění, jak je tomu u nedůvěryhodných SSL certifikátů.

Přečtěte si více

Jak získat certifikát SSL?

Certifikát SSL pro svou doménu můžete získat přímo od certifikační autority (CA). Certifikát pak bude nutné nakonfigurovat u vašeho webového hostitele nebo na vašich vlastních serverech (pokud ho budete hostovat sami). Kolik stojí SSL certifikát?

Typ certifikátuPlatnost 1 rok
bez DPHs DPH
SSL DV certifikátakční cena 300,- (600,-) / rokakční cena 363,- (726,-) / rok
SSL EV certifikát3490,- / rok4223,- / rok
SSL * certifikát2290,- / rok2771,- / rok

Jak funguje https?

HTTPS je šifrovanou variantou internetového protokolu HTTP pro přenos webových stránek. Zkratka HTTPS pochází z anglických slov HyperText Transfer Protocol Secure. Protokol HTTPS umožňuje chráněný přístup k webovému serveru tím, že veškerou přenášenou komunikaci šifruje algoritmem SSL nebo TSL. Co je to zkratka https? HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS využívá protokol HTTP spolu s protokolem SSL nebo TLS. HTTPS je využíván především pro komunikaci webového prohlížeče s webovým serverem.

Jak vybrat SSL certifikát?

Pro zabezpečení webových stránek vaší firmy či e-shopu doporučujeme SSL certifikáty Thawte a GeoTrustu. Pro jednodušší webové projekty jsou vhodné certifikáty s doménovým ověřením (DV). Jejich výhodou je bleskové vystavení do několika minut. Kde koupit SSL certifikát? Hledáte-li nejlevnější SSL certifikát pro HTTPS zabezpečení webových stránek, doporučujeme některý SSL certifikát z řady PositiveSSL, která nabízí nejlevnější SSL certifikáty pro jednu doménu, multi-doménové, WildCard a také zelené EV!

Tak co to je ssl certifikát?

Co je SSL certifikát

Protokol SSL slouží k zabezpečení komunikace proti odposlechu třetí stranou a také zajišťuje autentizaci komunikujících stran. Při odesílání citlivých dat jsou tato šifrována a zároveň má uživatel jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu komunikovat chtěl.
Jak nastavit SSL? Přechod na https

  1. Nastavit si SSL certifikát. Na to je potřeba mít dobrý hosting, který umí pracovat s certifikáty, ideálně zadarmo.
  2. Zkusit, jestli stránky na https vůbec fungují.
  3. Upravit stránky tak, aby v nich nebyly obrázky a skripty načítané z http protokolu.
  4. Nastavit přesměrování z http na https.

Pokud jde o to, jak získat elektronický podpis zdarma?

Elektronický podpis můžete získat během chvíle u certifikační autority Sectigo, která vydává osobní certifikát zdarma k jakémukoliv ověřitelnému e-mailu.

By Sharai

Jak získat certifikát Let's Encrypt? :: Jak otevřít IP adresu?
Užitečné odkazy