Domovská stránka > C > Co Dělat Když Se Počítač Nenabíjí?

Co dělat když se počítač nenabíjí?

Odstraňte zbytkovou energii

  1. Odpojte napájecí adaptér ze zásuvky a také odpojte veškerá zařízení zapojená do notebooku.
  2. Vyjměte baterii, pokud ji váš ntb má vestavěnou, pokračujte dalším krokem.
  3. Stiskněte a podržte tlačítko napájení 30s, abyste odstranili zbytkovou energii z počítače.
  4. Připojte baterii.
  5. Zapojte adaptér.

Přečtěte si více

Jak resetovat baterii v notebooku?

Nejjednodušším způsobem kalibrace baterie notebooku je nechat ji opakovaně nabít do plné kapacity a pak ji opět vybít. Abyste nemuseli celou dobu na notebooku pracovat, upravte ve Windows nastavení tak, aby notebook při neaktivitě nepřešel do režimu spánku či hibernace. Příslušné předvolby najdete v nastavení napájení. Může se také zeptat, jak opravit nabijeni notebooku? Oprava napájecího konektoru, pokud jde opravit, spočívá v kompletní demontáži notebooku na samotnou základní desku, jeho důkladné propájení a zafixování původního nabíjecího konektoru notebooku. Oprava nabíjení notebooku stojí 1000,- Kč. Je hotova nejpozději do 24 hodin.

Proč nabíječka nenabíjí?

Například adaptér může mít prasklinu nebo kabel může být na nějakém místě přerušený. Stejně tak si prohlédněte nabíjecí konektor a nabíjecí zásuvku na telefonu, které mohou být zdeformované. Jestli si všimnete, že konektor ze zásuvky snadno vyklouzne, může to být příčina vašich potíží s nabíjením. Podle toho, co dělat když nefunguje nabíječka na notebook? 1/ NB vypnout, odpojit adaptér, baterii vyndat, prohlédnout kontakty na baterii i v NB, zda nejsou znečištěné a zda ty pohyblivé řádně fungují a baterii znovu zasunout. Pokud bude závada přetrvávat, navštívit servis.

Podle toho, jak nastavit nabíjení baterie?

V menu aplikace zvolte Nastavení hardwaru a dále Napájení. Nastavení prahů baterie se nachází téměř až na konci okna. Tady si lze nastavit práh zahájení a skonční nabíjení. Baterie se tak může začít nabíjet při poklesu na 70 % kapacity a skončit nabíjení při 90 % kapacity. Může se také zeptat, jak resetovat baterii? Jak rekalibrovat baterii na Samsung telefonech a tabletech?

  1. Nabijte svůj Samsung telefon či tablet do 100 %, jakmile je hotovo, odpojte jej z nabíječky.
  2. Otevřete si aplikaci Telefon a do vytáčení zadejte kód *#0228#
  3. Automaticky se vám otevře neveřejné nastavení, kde můžete vidět informace o baterii.

Podle toho, jak restartovat baterii?

Přejděte na položku Rozšířené nastavení a klikněte na tlačítko Baterie. Pod tím klikněte na položku "Akce při kritickém stavu baterie" a nastavte ji na hibernaci. Poté klikněte na "Nízký stav baterie" a nastavte ji na 5%. Díky tomu počítač místo vypnutí se při nízké kapacitě, přejde do stavu hibernace. Jak kalibrovat novou baterii? Kalibraci nové baterie lze provést několika způsoby:
1. Pomocí měřiče napětí změřte napětí baterie. To vám poskytne dobrou informaci o tom, kolik náboje v baterii zbývá.
2. Pomocí měřiče proudu změřte proud v baterii. To vám poskytne dobrou informaci o tom, kolik energie je baterie schopna generovat.
3. Pomocí zátěžového testeru změřte kapacitu baterie. To vám poskytne dobrou informaci o tom, jak dlouho baterie vydrží v zátěži.
4. K nabíjení baterie použijte regulátor nabíjení. To pomůže zajistit správné nabití baterie.
5. K vybíjení baterie použijte regulátor vybíjení. To pomůže zajistit správné vybití baterie.

Jak otestovat baterii v notebooku?

Prvním krokem je vyjmutí baterie z notebooku. Po vyjmutí baterie hledejte malé tlačítko nebo přepínač na boku baterie. Toto tlačítko nebo přepínač bude sloužit k otestování baterie. Jakmile tlačítko nebo přepínač najdete, stiskněte jej a několik sekund podržte. Poté by se baterie měla začít nabíjet. Pokud se baterie nenabíjí, je pravděpodobné, že je vadná a bude nutné ji vyměnit.

By Rechaba Ferrie

Jak zjistit co Vybiji baterii v autě? :: Co dělat když se mi nenabíjí notebook?
Užitečné odkazy