Domovská stránka > K > Kolik Stojí Nová Kartička Vzp?

Kolik stojí nová kartička VZP?

Vystavení nového průkazu pojištěnce je bezplatné.

Klienti VZP mohou také využít jednoduchý a rychlý způsob oznámení ztráty prostřednictvím on-line formuláře. Nahlásit ji a požádat o novou kartičku tak můžete z pohodlí domova. Náhradní doklad dostanete do e-mailu nejpozději do dvou pracovních dnů.

Přečtěte si více

Může se také zeptat, jaké je číslo pojistence?

Číslo pojištěnce je identifikační číslo zdravotně pojištěné osoby. Uvádí se na zdravotním průkazu pojištěnce a je pod ním veden u zdravotní pojišťovny, kterou si zvolil. Jde také o číslo, které pojištěnci přiděluje Česká správa sociálního zabezpečení na dobu, po kterou daná osoba nemá rodné číslo. Kde najdu EČP? EČP

Jestliže v tiskových formulářích:

  • ELDP,
  • Nemocenské pojištění,
  • Příloha k žádosti nemocenské dávky,

Co je číslo pojištěnce OZP?

Číslo pojištěnce (rodné číslo):

- U zaměstnanců s trvalým pobytem na území ČR se zásadně vyplňuje číslo pojištěnce z průkazu pojištěnce OZP. Ve většině případů je toto číslo shodné s rodným číslem. Existují však případy, kdy jde o zvláštní číslo přidělené zdravotní pojišťovnou.
Jak se nahlásit na zdravotní pojištění? Oznámení a změny je třeba provést na kterékoli pobočce VZP buď osobně nebo zaslat písemně, popřípadě prostřednictvím portálu VZP nebo přes datovou schránku. 1. Změnu jména, příjmení, trvalého pobytu nebo rodného čísla je pojištěnec povinen oznámit své zdravotní pojišťovně do 30 dnů ode dne, kdy ke změně došlo.

Jak se Odhlasit z VZP?

Pro odhlášení z českého systému veřejného zdravotního pojištění je třeba splnit tři podmínky: pojištěnec je dlouhodobě v cizině (jde o nepřetržitý pobyt delší než 6 měsíců), je v cizině zdravotně pojištěn a učinil u své zdravotní pojišťovny písemné prohlášení. Odhlásit se zpětně není možné. Z jakých částí se skládá sociální pojištění? Pojistné na sociální zabezpečení zahrnuje platby na: nemocenské pojištění, důchodové pojištění, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti.

A další otázka, jak získat kartičku vzp?

K vystavení nového průkazu budete potřebovat doklad totožnosti. VZP ČR vystavuje průkaz svým pojištěncům bezplatně, a to i pokud se jedná o duplikát. O vydání průkazu můžete požádat na libovolné ppobočce VZP ČR. Jak zkontrolovat VZP? VZP můžete zkontrolovat několika způsoby:
1. Zkontrolujte svůj online účet. Pokud máte u svého poskytovatele VZP online účet, můžete si obvykle zkontrolovat zůstatek a transakce online.
2. Zkontrolujte si svůj měsíční výpis. Poskytovatel VZP vám zasílá měsíční výpis, který obsahuje aktuální zůstatek a transakce za daný měsíc.
3. Zavolejte na zákaznický servis. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se vaší VZP nebo potřebujete zkontrolovat zůstatek, můžete zavolat na číslo zákaznického servisu vašeho poskytovatele VZP.

Jak zjistit od kdy jsem pojištěný?

Pokud si nejste jisti, kdy jste pojištěni, nejlépe to zjistíte přímo u své pojišťovny. Ta vám bude schopna poskytnout konkrétní informace o vaší pojistné smlouvě a o tom, kdy vstupuje v platnost.

By Cattier Bester

Kdy končí podpora Windows? :: Co se starou Kartickou Pojistence?
Užitečné odkazy