Domovská stránka > J > Jak Lze Využívat Platební Karty?

Jak lze využívat platební karty?

Placení u obchodníků za zboží a služby

Pokud má obchodník elektronický platební terminál (POS), protáhne kartu čtečkou (u čipové karty zasune kartu do terminálu) a zadá potřebné údaje o platbě. Poté jsou informace odeslány z terminálu do kartového centra k ověření. Uvětšiny karetje zákazník požádán o zadání svého PINu.

Přečtěte si více

Čím se podepsat na platební kartu?

Platební kartu po převzetí podepište na zadní straně v podpisovém proužku černým tenkým nesmývatelným fixem nebo lihovým popisovačem. Podpis na kartě by měl být obtížně napodobitelný a odlišný od Vašeho podpisového vzoru, aby nemohlo dojít k jeho zneužití. Jak platit bezkontaktně? Bezkontaktní karta je typ platební karty, se kterou zaplatíte rychleji a pohodlněji než klasickou kontaktní kartou. Při placení jednoduše přiložíte kartu k platebnímu terminálu, vyčkáte na zvukový signál a máte zaplaceno. Platba bezkontaktní kartou je mnohem rychlejší než standardní kartou nebo v hotovosti.

Jak platit mobilem Čsob?

Přes aplikace ČSOB Smart nebo i DoKapsy od ČSOB

  1. Přejděte do aplikace ČSOB Smart nebo DoKapsy od ČSOB.
  2. Klepněte „Přidat do Google Pay“ pod příslušnou platební kartou.
  3. Spustí se Google Pay a vše se vyřídí samo.
  4. Hotovo, potvrzení o aktivaci dostanete SMSkou nebo e-mailem.
Jak funguje Visa karta? Platby kartou Visa v mobilu jsou pohodlné. Při placení stačí jednoduše přidržet telefon s vybranou aplikací v blízkosti terminálu. O bezpečnost se bát nemusíte. Platbu potvrdíte zadáním PIN, skenem obličeje nebo otiskem prstu přímo na zařízení.

Tak proč nefunguje gopay?

Pokud máte na vaší kartě nastavené limity pro internetové platby a tento limit překročíte, banka platbu zamítne. Na kartě mohou být nastavené tyto limity: objemové – maximální povolená částka za jednu platbu, nebo denní finanční limit na uskutečněné transakce. na počet plateb – povolený počet plateb za jeden den. Proč mi nejde platit kartou přes internet KB? Existuje několik důvodů, proč vaše karta KB nemusí při pokusu o platbu na internetu fungovat. Jednou z možností je, že platnost vaší karty vypršela a je třeba ji obnovit. Další možností je, že nemáte na účtu dostatek peněz na pokrytí nákupu. Pokud se snažíte provést nákup v jiné než místní měně, může to být také problém. A konečně je možné, že webové stránky, na kterých se snažíte provést nákup, nepřijímají karty KB. Pokud máte stále potíže, můžete se obrátit na svou banku nebo na číslo zákaznického servisu uvedené na zadní straně karty, kde vám pomohou.

Také, proč mi nejde platit kartou na internetu?

Internetové platby a jejich limity se upravují v Internet Bance nebo Smart Bance v části Vaše karty a dále Detail karty a Nastavení. Dalším důvodem zamítnuté platby může být chybné zadání ePINu, ke kterému můžete být vyzváni při platbě se zabezpečením 3D Secure. Jak opakovat platbu GoPay? Pokud potřebujete opakovat platbu GoPay, můžete tak učinit podle následujících kroků:
1. Přihlaste se ke svému účtu GoPay.
2. Klikněte na kartu "Platby".
3. Najděte platbu, kterou potřebujete zopakovat, a klikněte na ni.
4. Klikněte na tlačítko "Opakovat platbu".
5. Zadejte částku, kterou potřebujete zaplatit, a klikněte na tlačítko "Opakovat platbu".
6. Budete přesměrováni na stránku s potvrzením. Zkontrolujte údaje o platbě a klikněte na tlačítko "Potvrdit".
7. Vaše platba bude zpracována a obdržíte potvrzovací e-mail.

Jak funguje platební brána?

Platební brána je služba, která autorizuje platby kreditní kartou nebo přímé platby pro transakce elektronického obchodu. Jedná se o obdobu fyzického prodejního terminálu umístěného ve většině maloobchodních provozoven. Platební brány šifrují citlivé informace, například čísla kreditních karet, aby zajistily bezpečný přenos informací mezi zákazníkem a obchodníkem.

By Keheley

Jak se řídí větroň? :: Jak se platí GoPay?
Užitečné odkazy