Domovská stránka > C > Co Chladí Počítač?

Co chladí počítač?

Aktivní chlazení je použito pro chlazení procesoru, grafické karty, zdroje nebo pevných disků, případně některé součástky mohou být chlazeny proudem vzduchu vytvořeným poblíž některého dalšího větráčku (na procesoru atd.). Pomocí aktivních chladičů se vytváří tzv.

Přečtěte si více

Jak ochladit CPU?

Nejlepším konvenčním řešením je kombinace měděných trubic heatpipe a hliníkového žebrování, které je chlazeno ventilátorem. Čím větší je průměr ventilátor, tím pomaleji, a tedy tišeji se může otáčet, a přitom poskytovat dostatečný průtok vzduchu. Lidé se také ptají, co to je chladič? Chladič (též chladník, refrigerátor) je technické zařízení, které je konstruováno jako specializovaný tepelný výměník pro výměnu tepla, ve kterém je teplo předáváno přímo nebo nepřímo z látky, která je v chladiči chlazená, do látky, která je chladičem ohřívána (princip zachování energie).

Jak funguje chlazení procesoru?

Pasivní chladič nepotřebuje žádné napájení. Většinou ho tvoří složitě tvarovaný měděný výlisek, který umisťujeme na čip, který chceme chladit. Teplo z povrchu čipu přechází do chladiče a ten se ochlazuje okolním vzduchem. Jak funguje vodní chlazení procesoru? Vodní chlazení funguje podobně jako vzduchové. Jediný rozdíl je v tom, že teplo od procesoru či grafické karty odvádí voda. Výhodou je možnost ransport většího množství tepla na větší vzdálenost. Ohřátá voda protéká radiátorem, kde teplo odevzdá na žebrování.

Jak na chlazení PC?

Jak pomoci chlazení

  1. Udělejte kolem počítače dostatek místa pro to, aby vzduch mohl volně proudit.
  2. Občas se šíří různými internetovými fóry zvěsti o tom, že nejlépe se chladí takový počítač, který má otevřenou skříň, protože přeci takto se do něj může jedině dostat maximum vzduchu a nejlépe ho ochladit.
Jak zlepšit chlazení PC? Odvod tepla se dá řešit také nahrazením klasických ventilátorů na procesoru a na grafické kartě chlazením vodním. To je docela dobré řešení, jen se nesmí zapomenout, že by přece jen nějaký ventilátor měl být v počítači zachován, protože i ostatní součástky potřebují kolem sebe lehký „průvan“.

Jak udělat Tichý PC?

Jednou z takových je Trust GXT 278. Jde o speciální podstavec, který má v sobě zabudované čtyři ventilátory. Rychlost jejich otáček je přitom možné měnit, nebo dokonce i zcela vypnout. Tím mohou lidé sami nastavit ideální poměr mezi tichým chodem a účinným chlazením. Jak přehřát počítač? Házejte svým notebookem, bouchejte s ním, pokládejte na něj těžké nebo horké věci. Během několika týdnů začnou jednotlivá spojení plastových dílů povrzávat a budete tak moci odstartovat první fázi svého boje za nový počítač.

Jak snížit hučení počítače?

Hlasitý pevný disk

Často „cvrlikají“ disky staré nebo ty, které už moc dlouho nevydrží a brzy přestanou fungovat. Pokud chcete pc nebo notebook zrychlit, ale také jej hlavně ztišit, vyměňte harddisk starý za nový SSD.

By Cattan

Jak lze snížit hluk počítače? :: Jaký byl život ve středověku?
Užitečné odkazy