Domovská stránka > C > Co To Je Stolní Počítač?

Co to je stolní počítač?

Stolní počítač či desktop je osobní počítač určený pro pravidelné používání na jednom místě na pracovním stole nebo v jeho blízkosti, a to vzhledem k jeho velikosti a nárokům na napájení.

Přečtěte si více

Podle toho, jaký stolní pc?

Výhodným pořízením již sestaveného stolního počítače za 15 000 korun je Acer Aspire TC-1660. Toto hotové řešení má sice slabší 4jádrový procesor Intel Core i3, pouze 8 GB RAM a postrádá druhý magnetický disk, na druhou stranu ale potěší optickou mechanikou, myší, klávesnicí a licencí na MS Windows 10 Home v ceně. Jak vybrat domácí stolní počítač? Při výběru se soustředíme především na procesor, který Vám zaručí rychlost počítače. Mezi další důležité parametry patří operační paměť. Za minimální velikost se považují 4GB RAM, v případě náročnějších aplikací nebo hraní her se dá považovat za minimum 8GB nebo více.

Jak vybrat Kancelarsky počítač?

Nejvýkonnější procesory svojí základní frekvencí přesahují i hranici 4 GHz. Podobné to je u technologie Intel Turbo Boost 2.0, která dosahuje v průměru 2,8 GHz. Nejvýkonnější a nejdražší modely však nabídnou výkon až 5,2 GHz. Pokud sháníte kancelářský počítač, hodnoty okolo 2 – 2,5 Ghz jsou pro vás ideální. Co je to počítač? Počítač je zařízení sloužící k automatizovanému výpočetnímu zpracování informace – vykonává programové instrukce a zpracovává data. Zpracovává symboly podle předem určeného postupu, rychle a přesně provádí složité operace a je schopen číst, zpracovávat a ukládat velké množství symbolů (dat).

Může se také zeptat, jakou pc sestavu?

Nejlepší herní PC sestava do 50 000 Kč

Pokud chcete vynaložit 50 000 korun na nový herní počítač, tím nejlepším řešením je Lynx Challenger 10462842. Jako procesor byl zvolen 6jádrový procesor Intel Core i5-12400F a jako grafická karta velmi výkonná NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Operační paměť činí standardních 16 GB.
Jaký počítač pro fotografy? Na základní editaci fotek by vám s trochou trpělivosti měl stačit i dvoujádrový procesor s výkonem okolo 2 GHz. Dobrým zástupcem této kategorie jsou procesory Intel i3 od 7. generace nebo řada AMD A9. Na opačném konci stojí procesory Intel i7 nebo i9 a jejich protějšky z dílny AMD – řada Ryzen 7 nebo A10.

Jak vybrat kvalitní počítač?

Čím větší paměť RAM, tím lépe. Procesor má dostatek prostoru pro ukládání dat, aniž by musel pokaždé sahat do pevného disku a již jednou použitá data znovu pracně získávat. Celý proces je pak mnohem rychlejší a efektivnější. Pokud používáte mnoho aplikací současně, pořiďte si počítač s alespoň 4 GB operační pamětí. Jaký mini počítač? Existuje několik typů minipočítačů, ale dva nejoblíbenější jsou Raspberry Pi a BeagleBone. Oba jsou to počítače velikosti kreditní karty, které lze použít k různým aplikacím.

Jak vybrat notebook pro domácnost?

Při výběru notebooku do domácnosti je třeba zvážit několik věcí. První z nich je, k čemu budete notebook používat. Pokud potřebujete pouze základní počítač pro prohlížení internetu a kontrolu e-mailů, pak si vystačíte s levnějším modelem. Pokud však plánujete notebook používat na hraní her, střih videa nebo jiné činnosti náročné na zdroje, budete muset investovat do výkonnějšího modelu.
Další věcí, kterou je třeba zvážit, je váš rozpočet. Cena notebooků se může pohybovat od několika set dolarů až po několik tisíc, takže je důležité si ujasnit, kolik jste ochotni utratit. Jakmile si stanovíte cenové rozpětí, můžete začít zužovat své možnosti.
Dalším důležitým hlediskem je velikost notebooku. Pokud plánujete používat notebook především u pracovního stolu, můžete se rozhodnout pro větší model. Pokud však potřebujete notebook, který je přenosný, pak budete chtít zvolit menší a lehčí variantu.
Nakonec byste se měli zamyslet nad výdrží baterie notebooku. Pokud plánujete používat notebook po dlouhou dobu bez přístupu k elektrické zásuvce, pak budete potřebovat model s baterií s dlouhou výdrží.
Při výběru notebooku do domácnosti mějte tyto faktory na paměti a určitě najdete ideální model pro své potřeby.

By Evy

V čem otevřít EXE soubor? :: Jaký procesor do notebooků?
Užitečné odkazy