Domovská stránka > C > Co Je Lepší Stolní Pc Nebo Notebook?

Co je lepší stolní PC nebo notebook?

Na rozdíl od notebooku vám však počítač nabídne vyšší výkon a větší kapacitu. Navíc se jeho jednotlivé součásti dají snadno vyměnit za nové. Můžete si tak pořídit třeba lepší grafickou kartu nebo rozšířit paměť. Výhodou oproti notebooku je i nižší cena a delší životnost.

Přečtěte si více

Můžete se také zeptat, jaký je rozdíl mezi notebookem a počítačem?

Přenosné počítače jsou původně poměrně velké (od 15 palců výše), mají relativně vysokou hmotnost, vysoký výkon a rozsáhlou škálu funkcí. Notebooky byly naproti tomu mnohem menší (kolem 10 palců) a lehčí, ale nabízely menší výkon a méně funkcí. Co je to notebook? Notebook je označení pro přenosný počítač, který je používán pro stejné úlohy, jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů. V angličtině se však lze také setkat s pojmem laptop (angl.

Jaké hlavní vlivy vyšší ceny komponentů pro NTB versus pro stolní PC?

Stolní počítač je levnější, obzvlášť pokud již některé komponenty máte (typicky monitor, klávesnici, myš, webkameru, SSD disk). Při srovnání stolního počítače s notebookem se stejnými základními parametry (např. velikost RAM), bývá stolní počítač dokonce výrazně levnější (cca o polovinu). Notebook je přenosný. Co všechno je v počítači? Současný počítač se skládá z hardware, které představuje fyzické části počítače (procesor, klávesnice, monitor atd.) a ze software (operační systém a programy).

Tak jak vylepšit herní notebook?

U laptopu můžete zpravidla vyměnit i modul pro bezdrátovou komunikaci. Poznáte jej díky přípojům antény (černý a bílý kabel) pro Wi-Fi a Bluetooth. Suma sumárum, můj laptop dostal za pár tisíc mnohonásobně rychlejší systémové úložiště, dvojnásobnou kapacitu RAM, novou klávesnici a podporu pro rychlou bezdrátovou síť. Kdo vynalezl notebook? Historie notebooků je stará teprve 36 let

Psal se rok 1981, když Adam Osborne představil světu první notebook. Zájem o něj měly především velké společnosti a platily za jediný kus v přepočtu 100 tisíc korun.

Na co si dát pozor při koupi počítače?

Může jít o počítač se skrytou závadou, která se projeví až po nějakém čase a ne při zkoušce u prodávajícího. Pokud můžete, vybírejte spíše prověřené zboží ještě v záruční lhůtě. Zkontrolujte také licenční nálepky, které byste měli najít na spodní či boční straně zařízení, která potvrdí legální instalovaný software. Jak vybrat správný počítač? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože správný počítač pro jednu osobu nemusí být správný počítač pro jinou osobu. Mezi faktory, které byste měli při výběru počítače zvážit, patří:
-K jakému typu úloh plánujete počítač používat? Pokud potřebujete počítač pro běžné úkoly, jako je prohlížení webových stránek, kontrola e-mailů a lehké zpracování textu, bude vám stačit základní přenosný nebo stolní počítač. Pokud však plánujete počítač používat k náročnějším úkolům, jako je střih videa nebo hraní her, budete potřebovat výkonnější stroj.
-Kolik peněz jste ochotni utratit? Ceny počítačů se pohybují v širokém rozmezí, od cenově výhodných variant až po špičkové modely. Než začnete nakupovat, je důležité stanovit si rozpočet, abyste příliš neutráceli.
-Jaké funkce preferujete? Někteří lidé dávají přednost menším notebookům, které se snadno přenášejí, zatímco jiní potřebují velký monitor a klávesnici plné velikosti. Zvažte, jaké funkce jsou pro vás nejdůležitější, a hledejte počítače, které je nabízejí.
-Potřebujete záruku? Počítače mohou být drahé, proto se vyplatí zvážit, zda potřebujete záruku pro případ, že se něco pokazí. Mnoho výrobců nabízí rozšířenou záruku za příplatek.

Co vše je na základní desce?

Základní deska je hlavní obvod počítače. Je na ní umístěn procesor, paměť a další důležité komponenty. Na základní desce jsou také sloty pro rozšiřující karty a konektory pro další zařízení.

By Theodora Hafley

Jaké jsou výhody a nevýhody podnikání v porovnání se zaměstnáním? :: Jak poslat video jako Snap?
Užitečné odkazy