Jak vznikla nula?
Jako jeden z prvních popsal nový systém perský matematik al-Chórézmí. Ve svém díle „Čísla Indů“ z první poloviny devátého století doporučil počtářům, aby nulu označovali jako prázdný kruh. Tak vznikla nula v té podobě, jakou užíváme dodnes.
A další otázka, kdo vymyslel 0?
Kdo vymyslel nulové číslo? Moderní symbol 0 byl vynalezen v Indii v 6. století, později používán Peršany a Araby a později v Evropě. Co je přirozené číslo? Přirozená čísla je množina, která obsahuje kladná celá čísla 1, 2, 3, 4, … Tuto množinu obvykle značíme pomocí písmene N se zdvojenou první nožkou, takto: ℕ. Je to z anglického „naturals“. Někdy předpokládáme, že množina přirozených čísel obsahuje i nulu.
Když to vezmeme v úvahu, co je to složene číslo?
Složené číslo je přirozené číslo, které má alespoň 3 různé dělitele (tzn. alespoň jednoho dalšího dělitele kromě 1 a sebe sama). Každé složené číslo lze napsat jako součin dvou menších čísel. Číslo 1 není ani prvočíslo ani číslo složené, protože má jediného dělitele, samo sebe. Podle toho, co je to celé číslo? Celá čísla jsou čísla, která nemají desetinnou část. Množina celých čísel obsahuje čísla přirozená (celá a kladná čísla), čísla opačná k přirozeným číslům (celá a záporná čísla) a nulu. Celá čísla dělíme na sudá a lichá.
Co to je prvočíslo?
Prvočíslo je takové číslo, které je dělitelné pouze jedničkou a samo sebou. Jaké je nejmenší trojciferné číslo? Nejmenší sudé trojciferné číslo: 100 (nejmenší trojciferné číslo vůbec). Největší sudé trojciferné číslo: 998 (o jedna menší než největší trojciferné číslo 999).
Můžete se také zeptat, co je to ciferny soucet?
Ciferným součtem daného čísla v dané číselné soustavě rozumíme součet všech cifer (číslic) v jeho zápisu v této číselné soustavě. O ciferném součtu v desítkové soustavě se často hovoří pouze jako o ciferném součtu. Co znamená na entou? je to velký blbec, blázinec atd. Ne jen tak obyčejný, neumocněný blbec, nýbrž blbec na druhou, na třetí, na čtvrtou na entou.
Jak umocnit číslo?
Umocňování slouží ke zkrácenému zápisu vícenásobného násobení: V tomto vzorci se z označuje jako základ mocniny (mocněnec) a n se nazývá exponent (mocnitel). Výsledek je „ n -tá mocnina čísla z “, „ z na n -tou“. Například 3 · 3 · 3 · 3 = 81 je „tři na čtvrtou“, což zapisujeme 34.