Domovská stránka > C > Co Je To Počítač?

Co je to počítač?

Počítač je zařízení sloužící k automatizovanému výpočetnímu zpracování informace – vykonává programové instrukce a zpracovává data. Zpracovává symboly podle předem určeného postupu, rychle a přesně provádí složité operace a je schopen číst, zpracovávat a ukládat velké množství symbolů (dat).

Přečtěte si více

Co je programové vybavení počítače?

Software (též česky programové vybavení, někdy psáno též počeštěně softvér) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost. Pokud jde o to, co obsahuje základní počítačová sestava? Základní komponenty počítače

  • Skříň (case) Skříň počítače obsahuje zpravidla všechny komponenty, nutné k činnosti PC.
  • Zdroj PC. prošel stejně jako skříň PC vývojem.
  • Základní deska (Motherboard, MB)
  • Procesor (CPU) + chladič
  • Paměť (operační paměť, RAM)
  • Pevný disk.
  • Disketové jednotky (FDD)
  • CD/DVD mechaniky.

Co to znamená HW?

Co znamená zkratka HW? Význam: HW - anglická zkratka HW značí Hardware, pevné vybavení, hovoříme o pevném vybavení počítače, tedy jeho součástech, které slouží k technické podpoře a výkonu. Co je to RAM? Paměť s náhodným přístupem (Random Access Memory, RAM) je paměť počítače, do které se ukládají informace, které program potřebuje, když je spuštěný. Paměť s náhodným přístupem představuje úložiště dat, které umožňuje přístup k uloženým datům v libovolném pořadí, a to náhodně, nikoli pouze postupně.

Co to je program?

Slovo program označuje plán, podle kterého se řídí průběh určité události nebo činnosti. Popisuje jednotlivé části či podmínky, ze kterých se celek skládá (v jakém čase, na jakém místě, v jaké ceně mají proběhnout). Tak co to je procesor? Procesor je počítačová komponenta, která interpretuje a provádí základní instrukce pro provoz počítače. procesory se někdy označují jako centrální procesorové jednotky (CPU). Procesor se skládá ze dvou hlavních částí: aritmeticko-logické jednotky (ALU), která provádí aritmetické a logické operace, a řídicí jednotky (CU), která získává instrukce z paměti, dekóduje je a provádí a v případě potřeby volá ALU.

Co to je vstupní zařízení?

Vstupní zařízení je hardware, pomocí kterého počítač přijímá data. Obvykle jde o zařízení používaná pro samotné ovládání počítače (myš, klávesnice apod.), může ale jít např. i o specializované např. teplotní senzory nebo čtečky čárových kódů. Lidé se také ptají, co je to základní a aplikační programové vybavení? Základní software je typ systémového softwaru, který poskytuje základní nástroje umožňující fungování počítače. Tento software zahrnuje operační systém, nástroje a ovladače zařízení. Aplikační software je typ programu, který je určen k provádění konkrétního úkolu. Tento software zahrnuje textové procesory, webové prohlížeče a přehrávače médií.

Co je to programové vybavení legální nelegální SW?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože může záviset na různých faktorech, jako je země, ve které se software používá, konkrétní zákony v dané zemi a konkrétní okolnosti, za kterých se software používá. Obecně však platí, že nelegální software je software, který byl pirátsky získán nebo získán jiným nelegálním způsobem, například hackerským útokem.

By Rida

Jak lze rozdělit programové vybavení počítače? :: Co je potřeba pro připojení do počítačové sítě?
Užitečné odkazy