Domovská stránka > C > Co Je To Počítač?

Co je to počítač?

Počítač je zařízení sloužící k automatizovanému výpočetnímu zpracování informace – vykonává programové instrukce a zpracovává data. Zpracovává symboly podle předem určeného postupu, rychle a přesně provádí složité operace a je schopen číst, zpracovávat a ukládat velké množství symbolů (dat).

Přečtěte si více

Co je programové vybavení počítače?

Software (též česky programové vybavení, někdy psáno též počeštěně softvér) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost. Pokud jde o to, co obsahuje základní počítačová sestava? Základní komponenty počítače

  • Skříň (case) Skříň počítače obsahuje zpravidla všechny komponenty, nutné k činnosti PC.
  • Zdroj PC. prošel stejně jako skříň PC vývojem.
  • Základní deska (Motherboard, MB)
  • Procesor (CPU) + chladič
  • Paměť (operační paměť, RAM)
  • Pevný disk.
  • Disketové jednotky (FDD)
  • CD/DVD mechaniky.

Co to znamená HW?

Co znamená zkratka HW? Význam: HW - anglická zkratka HW značí Hardware, pevné vybavení, hovoříme o pevném vybavení počítače, tedy jeho součástech, které slouží k technické podpoře a výkonu. Co je to RAM? Paměť s náhodným přístupem (Random Access Memory, RAM) je paměť počítače, do které se ukládají informace, které program potřebuje, když je spuštěný. Paměť s náhodným přístupem představuje úložiště dat, které umožňuje přístup k uloženým datům v libovolném pořadí, a to náhodně, nikoli pouze postupně.

Co to je program?

Slovo program označuje plán, podle kterého se řídí průběh určité události nebo činnosti. Popisuje jednotlivé části či podmínky, ze kterých se celek skládá (v jakém čase, na jakém místě, v jaké ceně mají proběhnout). Tak co to je procesor? Definice procesoru z anglické stránky Wikipedie zní: „Procesor je hlavní elektronická součástka v počítači, která vykonává instrukce počítačového programu tak, že provádí základní aritmetické, logické, kontrolní a vstupní/výstupní operace specifikované instrukcemi.

Co to je vstupní zařízení?

Vstupní zařízení je hardware, pomocí kterého počítač přijímá data. Obvykle jde o zařízení používaná pro samotné ovládání počítače (myš, klávesnice apod.), může ale jít např. i o specializované např. teplotní senzory nebo čtečky čárových kódů. Lidé se také ptají, co je to základní a aplikační programové vybavení? Základní programové vybavení zajišťuje funkce operačního systému. Obvykle je dodáváno výrobcem počítače. Aplikační programové vybavení obsahuje programy pro řešení určitého okruhu uživatelských problémů. – kancelářské balíky (textový editor, tabulkový procesor, prezentační program, …)

Co je to programové vybavení legální nelegální SW?

Software, základní programové vybavení, bývá obvykle v počítači, který si koupíte. Zákonnou cestou je si pořídit legální programy. Stane se, že zaměstnanec nainstaluje nelegální software do firemního počítače. Existuje řada možností a často i za oficiální software nemusíte zaplatit ani korunu.

By Rida

Jak lze rozdělit programové vybavení počítače? :: Co je potřeba pro připojení do počítačové sítě?
Užitečné odkazy