Jak se počítá vektorový součin?
Vektorový součin w vektorů u, v značíme u × v, tj. w = u × v. Všiměte si, že vektorový součin je definován jen prostoru, a že výsledkem vektorového součinu dvou vektorů je vektor.
Které souborové formáty se využívají pro vektorovou grafiku?
Vektorové formáty (vektorová grafika)
- SVG (Scalable Vector Graphic) - "škálovatelná vektorová grafika" - jazyk, který popisuje dvojrozměrnou grafiku pomocí XML. Výhodou je menší velikost souborů (než u bitmapové grafiky).
- CDR (CorelDraw File Format)
- HPGL (Hewlett-Packard Graphics Language)
Podle toho, co je to bitmap?
BMP (Windows Bitmap) nebo také DIB (device-independent bitmap) je počítačový formát pro ukládaní rastrové grafiky. Pokud jde o to, co jsou to vektory a jaké je jejich sčítání? Operace s vektory jsou poměrně jednoduché. První a nejjednodušší z nich je sčítání dvou vektorů. Mějme dva vektory u = B – A a v = E – D. Umístíme-li počáteční bod vektoru v do bodu B, pak v = C - B.
Tak jaké jsou operace s vektory?
S vektory můžeme provádět základní operace jako je sčítání nebo násobení. Kdy jsou na sebe vektory Kolme? 3) dva vektory a , b jsou na sebe kolmé právě tehdy, když jejich skalární součin je roven nule.
Jak funguje Bitmapová grafika?
Celý bitmapový obrázek je tvořen pravidelnou mřížkou z bodů, přičemž každý bod má přiřazenu určitou barvu. Na obrazovce monitoru pak jednotlivé barevné body splývají a uživatel tak vidí pouze barevné plochy, přechody apod. A další otázka, co je vektorové pdf? Je podobný formátu PDF – jinými slovy, přejmenujete-li příponu souboru AI na PDF, začne se soubor chovat téměř jako běžné PDF. AI používá jak ztrátovou tak bezeztrátovou kompresi, zvládá různé barevné hloubky, různé barevné modely (RGB, CMYK), indexované barvy a průhlednost.
Co je vektorové logo?
Logo ve vektorové podobě představuje data, která umožňují s logem bez omezení pracovat. Hlavní je možnost logo zvětšovat bez ztráty kvality. Díky tomu logo můžeme použít bez problémů na webu nebo při návrhu billboardu. Logo ve vektorové kvalitě bývá často zasíláno v souboru programu, ve kterém bylo vytvořeno.