Domovská stránka > C > Co Způsobuje Mobil?

Co způsobuje mobil?

Používání mobilních telefonů je spojováno s různými poruchami souvisejícími s činností mozku (bolesti hlavy, poruchy spánku, soustředění apod.), genotoxickými efekty a dokonce s možností vzniku rakoviny.

Přečtěte si více

Tak jaké zdravotní problémy vznikají při příliš častém používání mobilu?

„Při sledování displeje mobilu zapomínáte mrkat, oči se tak vysušují a dříve se unaví. To se může projevit například pocitem suchých očí, bolestí hlavy, rozmazaným viděním nebo zhoršeným viděním na dálku – jde o syndrom počítačového vidění,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha. Jak daleko mobil od hlavy? Tento zvyk ovšem může způsobovat rakovinu i neplodnost. Americká organizace "California Department of Public Health" vydala varování, aby lidé nespali v dosahu svého mobilního telefonu a pohlídali si od něj vzdálenost minimálně 60 - 90 cm od hlavy, tedy jestli chtějí zredukovat jeho radiaci a ochránit svoje zdraví.

Také, jak mobilní telefon škodí zdraví?

Biologové a lékaři se dnes shodují, že elektromagnetické pole přímo ovlivní nejen kvalitu našeho spánku a schopnost koncentrace, ale může také způsobit žaludeční nevolnost, stres, deprese, poruchy nervového systému, šedý zákal, ba dokonce při dlouhodobém působení i rakovinu a genetické poškození. Jaká nemoc se může objevit při dlouhodobém používání počítače? Pokud trávíte hodně času s počítačem, mohou být důsledkem záněty šlach, migrény, syndrom karpálního tunelu, nespavost, ale i zranění hlavy. Představujeme nejčastější zdravotní problémy, které si způsobíte vysedáváním u počítače.

Proč mě bolí zápěstí?

Problémy se zápěstím mohou být způsobeny různými faktory. Může jít o důsledek zranění či úrazu, namožení nebo o projev konkrétní nemoci (artróza, revmatoidní artritida, útlakové syndromy, cysty atd.). Může se také zeptat, proč nespat s mobilem? Používat smartphone před spaním nebo ho mít dokonce u své postele tedy může způsobit mnohé zdravotní problémy. Nejen, že vám bude déle trvat, než usnete, ale také se vám zhorší kvalita spánku a v některých případech vám dokonce může telefon způsobit závratě a bolesti hlavy či páteře.

Proč nespat s mobilem u hlavy?

Je prokázáno, že nepřetržité používání mobilního telefonu může způsobit nejen bolesti hlavy, ale také spánkové poruchy. Vědci tyto vlivy neustále zkoumají a podrobněji analyzují. Podle nich může vyzařování z přístroje narušit fáze hlubokého spánku, který náš organismus nezbytně potřebuje k regeneraci. Proč režim letadlo? Režim letadlo je nastavení telefonů a dalších elektronických zařízení, které zabraňuje odesílání nebo přijímání signálů z mobilních věží. Je také známý jako letový režim. Když je telefon v režimu letadlo, nemůžete uskutečňovat ani přijímat hovory, textové zprávy ani jiná data. Přesto můžete používat aplikace, které nevyžadují připojení k internetu, například přehrávat hudbu nebo hrát hry.
Existuje několik důvodů, proč je režim letadlo nezbytný. Zaprvé zabraňuje rušení telefonu navigačním zařízením v letadle. Za druhé šetří výdrž baterie. A konečně zabraňuje tomu, abyste obtěžovali ostatní cestující.

Lidé se také ptají, jaká zdravotní rizika hrozí při práci u počítače?

Zdravotní rizika práce na počítači jsou spojena především s poraněními svalů, šlach a nervů v oblasti krku, ramen, paží a rukou způsobenými opakovaným namáháním (RSI). Tato zranění mohou být způsobena nesprávnou ergonomií, například sezením v nepohodlné poloze nebo dlouhodobým používáním myši či klávesnice bez přestávek. RSI může vést k bolesti, ztuhlosti, necitlivosti a slabosti v postižených oblastech. V závažných případech mohou způsobit trvalé poškození.

By Culhert Ganther

Jaké jsou zdravotní dopady užívání ICT? :: Jaký počítač na hry?
Užitečné odkazy