Domovská stránka > C > Co Způsobuje Mobil?

Co způsobuje mobil?

Používání mobilních telefonů je spojováno s různými poruchami souvisejícími s činností mozku (bolesti hlavy, poruchy spánku, soustředění apod.), genotoxickými efekty a dokonce s možností vzniku rakoviny.

Přečtěte si více

Tak jaké zdravotní problémy vznikají při příliš častém používání mobilu?

„Při sledování displeje mobilu zapomínáte mrkat, oči se tak vysušují a dříve se unaví. To se může projevit například pocitem suchých očí, bolestí hlavy, rozmazaným viděním nebo zhoršeným viděním na dálku – jde o syndrom počítačového vidění,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha. Jak daleko mobil od hlavy? Tento zvyk ovšem může způsobovat rakovinu i neplodnost. Americká organizace "California Department of Public Health" vydala varování, aby lidé nespali v dosahu svého mobilního telefonu a pohlídali si od něj vzdálenost minimálně 60 - 90 cm od hlavy, tedy jestli chtějí zredukovat jeho radiaci a ochránit svoje zdraví.

Také, jak mobilní telefon škodí zdraví?

Biologové a lékaři se dnes shodují, že elektromagnetické pole přímo ovlivní nejen kvalitu našeho spánku a schopnost koncentrace, ale může také způsobit žaludeční nevolnost, stres, deprese, poruchy nervového systému, šedý zákal, ba dokonce při dlouhodobém působení i rakovinu a genetické poškození. Jaká nemoc se může objevit při dlouhodobém používání počítače? Pokud trávíte hodně času s počítačem, mohou být důsledkem záněty šlach, migrény, syndrom karpálního tunelu, nespavost, ale i zranění hlavy. Představujeme nejčastější zdravotní problémy, které si způsobíte vysedáváním u počítače.

Proč mě bolí zápěstí?

Problémy se zápěstím mohou být způsobeny různými faktory. Může jít o důsledek zranění či úrazu, namožení nebo o projev konkrétní nemoci (artróza, revmatoidní artritida, útlakové syndromy, cysty atd.). Může se také zeptat, proč nespat s mobilem? Používat smartphone před spaním nebo ho mít dokonce u své postele tedy může způsobit mnohé zdravotní problémy. Nejen, že vám bude déle trvat, než usnete, ale také se vám zhorší kvalita spánku a v některých případech vám dokonce může telefon způsobit závratě a bolesti hlavy či páteře.

Proč nespat s mobilem u hlavy?

Je prokázáno, že nepřetržité používání mobilního telefonu může způsobit nejen bolesti hlavy, ale také spánkové poruchy. Vědci tyto vlivy neustále zkoumají a podrobněji analyzují. Podle nich může vyzařování z přístroje narušit fáze hlubokého spánku, který náš organismus nezbytně potřebuje k regeneraci. Proč režim letadlo? Když nepřepnete mobilní telefon do letového režimu nebo ho nevypnete, bude stále vysílat a hledat signál. I v několika kilometrech nad zemí se váš přístroj snaží vyhledat tu nejkvalitnější síť. A kvůli tomu se pilotům ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk.

Lidé se také ptají, jaká zdravotní rizika hrozí při práci u počítače?

Zdravotní problémy spojené s prací na počítači

  • Špatná poloha při sezení - problémy se zády a krční páteří
  • Potíže způsobené opakovaným napětím - syndrom RSI.
  • Syndrom karpálního tunelu.
  • Náš zrak a monitor.
  • Elektromagnetické záření a ostatní vlivy na naše zdraví

By Culhert Ganther

Jaké jsou zdravotní dopady užívání ICT? :: Jaký počítač na hry?
Užitečné odkazy