Domovská stránka > C > Co Způsobuje Spam?

Co způsobuje spam?

Spam je jakákoli nevyžádaná zpráva zasílána velkému počtu uživatelů internetu prostřednictvím e-mailu nebo sociálních médií s cílem vydělat peníze nebo způsobit oběti jiné škody. Nejčastěji je spam spojován s e-mailem, může mít však podobu SMS zprávy nebo příspěvku na sociálních sítích.

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, proč moje zprávy do spamu?

Ujistěte se, že Váš e-mailový server není na seznamu tzv. blacklistu, neboli černé listiny. Na tento seznam se udávájí IP adresy serverů, které rozesílají nevyžádanou poštu. Je možné, že se na této adrese objevíte z důvodu napadení Vašeho webu hackerem, který skrze Vás odesílal nevyžádanou poštu. Jak se chranit před spamem? Jak se chránitspamu

Ty lze shrnout do sedmi oblastí:

 1. Chraňte svou e-mailovou adresu.
 2. Svou poštu čtěte bezpečným způsobem.
 3. Poštu posílejte bezpečným způsobem.
 4. Neodpovídejte na spam.
 5. Filtrujte svou poštu.
 6. Buďte obezřetní.
 7. Udržujte své počítače v zabezpečeném stavu.

Co znamená podezření na spam?

Při příchozím hovoru ze zdroje se “špatnou pověstí” se na displeji se zobrazí nepřehlédnutelné červené varování s upozorněním, že číslo patří mezi “podezřelé ze spamování.” Se zapnutou identifikací volajícího a ochranou proti spamu budou uživatelé moci blokovat i hlásit nevyžádané telefonáty. Podle toho, co to je nevyžádaná pošta? Mluvíme-li o SPAMu či nevyžádané poště, máme většinou na mysli nevyžádané reklamní e-maily, které docházejí do e-mailové schránky. Tyto e-maily mohou mít různou podobu - od jednoduchých reklam, např. na viagru či jiné medikamenty, až po zprávy, které požadují po uživateli třeba zaslání peněz.

Jak poslat mail aby nebyl spam?

Jak tedy postupovat, aby vaše e-maily nebyly SPAM

 1. Vaše zprávy posílejte pouze na adresy, ke kterým máte souhlas příjemce nebo jste získali jejich kontakt jiným povoleným způsobem.
 2. Posílejte hodnotný obsah, neposílejte pouze „shit“, tzn.
 3. Každou zprávu označte jako obchodní sdělení.
Jak zablokovat na seznamu emailovou adresu? Postupovat můžete následovně:
 1. Otevřete si e-mailovou zprávu a klikněte myši na e-mailovou adresu v poli "Od" v hlavičce zprávy.
 2. Zobrazí se okénko s nabídkou dalších akcí.
 3. Zvolte možnost "Blokovaná (spam) adresa".
 4. Zvolením možnosti "Blokovaná (spam) adresa" dojde ke stejné akci, jako je popsáno výše.

Podle toho, jak se bránit proti nevyžádané poště?

Proto platí, že pokud neznáte odesílatele, případně má zpráva charakter nevyžádané pošty, v žádném případě neklepejte na žádné odkazy a neotevírejte neznámé přílohy. Pokud se domníváte, že jste takovouto zprávu obdrželi, kontaktujte nejlépe vašeho administrátora sítě, který již rozhodne o dalším postupu. Jak zamezit nechtěným mailům? Nechtěným e-mailům můžete zabránit několika způsoby:
-Přidejte e-mailový filtr: Většina poskytovatelů e-mailových služeb má nějakou formu filtrování e-mailů. Pomocí něj můžete automaticky přesouvat nebo mazat e-maily od určitých odesílatelů nebo s určitými klíčovými slovy v předmětu.
-Označte e-maily jako spam: Pokud obdržíte e-mail, který nechcete, označte jej ve svém e-mailovém programu jako spam. To pomůže vašemu poskytovateli e-mailových služeb filtrovat budoucí zprávy od tohoto odesílatele.
-Odhlásit se z poštovních seznamů: Pokud od určitého odesílatele dostáváte e-maily, které nechcete, vyhledejte na konci e-mailu odkaz pro odhlášení. Tím se z jeho poštovního seznamu odhlásíte.
-Blokujte odesílatele: Pokud dostáváte e-maily, které nechcete, a není v nich žádný odkaz pro odhlášení, můžete odesílatele zablokovat ve svém e-mailovém programu. Tím zabráníte tomu, aby se budoucí zprávy od tohoto odesílatele dostaly do vaší schránky.

Podle toho, co znamená zero spam?

Článek pojednává o účinnosti nového rozhraní služby Gmail společnosti Google při snižování množství spamu ve schránkách uživatelů. Podle článku Google tvrdí, že nové rozhraní snížilo množství spamu o více než 50 %.

By Christabel Lacosse

Jak se zbavit virů v iPhone? :: Jak dlouho Bakalarka?
Užitečné odkazy