Domovská stránka > K > Které Médium Nelze Přepisovat?

Které médium nelze přepisovat?

CD-ROM - optické disky s kapacitou 650 MB, které nelze přepisovat. Princip ani formát záznamu se neliší od zvukových CD. Rychlost CD mechanik se udává v násobcích rychlosti 150KB/s.

Přečtěte si více

Může se také zeptat, co je to dvd?

Řada z vás již určitě o DVD slyšela (zkratka digital video disc - disk digitálního videa nebo digital versatile disc - disk všestranného použití). Jde o disk napohled podobný CD, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že jde o mnohem větší kapacitu. Ta je totiž výrazně větší a to 4,7 až 17 GB. Na jakém principu pracuje DVD-RAM? Fyzická datová struktura DVD-RAM je podobná jako u disket a pevných disků, jelikož ukládá data v soustředných kruzích. K diskům DVD-RAM může být přistupováno jako k běžnému pevnému disku a většinou není potřeba k přístupu speciálního softwaru.

Může se také zeptat, co je to optický disk?

Optický disk je paměťové médium diskového tvaru, které k záznamu nebo adresaci používá světelný paprsek laseru. Kde objednat CD? Hudební CD | Alza.cz.

Jakou kapacitu má jednovrstvé jednostranné DVD?

V zásadě dělíme média DVD na jednostranná a oboustranná. Následující obrázek ukazuje řezy jednostrannými disky, DVD-5 (kapacita 4,7 GB) a DVD-9 (kapacita 8,54GB). DVD-5 je jednovrstvý disk (single layer), do této kategorie patří DVD-RAM, DVD±R a DVD±RW. Do kategorie disků DVD-9 dvouvrstvý (dual layer) patří DVD±R DL. Jak se vypaluje na CD? CD lze vypálit v počítačové jednotce CD nebo v samostatném rekordéru CD. V případě počítačové jednotky CD vložte do jednotky prázdný disk CD-R nebo CD-RW. V případě samostatné rekordérky CD vložte do rekordérky prázdný disk CD-R nebo CD-RW.
Otevřete software, který chcete použít k vypálení CD. Může to být iTunes, Windows Media Player, Nero Burning ROM nebo Roxio Creator. Vyberte soubory, které chcete na CD vypálit.
Klepněte na tlačítko "Vypálit" nebo "Zapsat". Zobrazí se dialogové okno s dotazem, jak chcete data na disk zapsat. Vyberte možnost "Disk najednou" nebo "Stopa najednou". "Disc at Once" zapíše všechny stopy na disk v jedné relaci. "Track at Once" zapíše každou stopu na disk postupně.
Zvolte rychlost, jakou chcete disk CD zapsat. Čím nižší rychlost zvolíte, tím bude disk CD kompatibilnější s jinými jednotkami CD, ale zápis bude trvat déle.
Klepnutím na "OK" zahájíte vypalování CD. Během vypalování disku CD se zobrazí ukazatel průběhu. Nevyjímejte disk CD z jednotky, dokud není proces zápisu dokončen.

Na jakém principu pracují CD a DVD mechaniky?

Současné disky

Také základní princip uchovávání dat na těchto discích je stejný – mikroskopické drážky v záznamové vrstvě. Rozdíl je v tom, že s rostoucí datovou hustotou jsou i drážky menší a blíže u sebe. CD také měla datovou a reflexní vrstvu na horní straně disku.
Co dělá CD ROM? CD-ROM je zkratka pro Compact Disc Read-Only Memory. CD-ROM je plastový disk potažený oxidem kovu, na který lze ukládat data. Disky CD-ROM se používají k ukládání dat, například hudby, videa a počítačových programů.

Jak smazat data z CD?

Pokud chcete odstranit data z disku CD, můžete k tomu použít program pro vypalování disků CD. Většina programů pro vypalování CD má funkci, která umožňuje vymazat data z CD.

By Pallas Sakall

Co znamená křestní jméno? :: Jaký je rozdíl mezi DVD R a DVD R?
Užitečné odkazy