Domovská stránka > J > Jak Smazat Soubor Který Nelze Odstranit?

Jak smazat soubor který nelze odstranit?

První co můžete zkusit je, že si otevřete příkazovou řádku (Win+R a cmd) a pak použijte příkaz del pro smazání souboru (musíte samozřejmě dorazit do složky kde je). Někdy půjde soubor přejmenovat a poté smazat (přejmenování pomocí příkazu ren).

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, jak odstranit soubor z pocitace?

Odstranění souboru pomocí Průzkumníka souborů

  1. Otevřete okno Průzkumníka souborů. Tip: Rychlý způsob, jak se dostat do Průzkumníka souborů, je stisknout Windows klávesy. + E.
  2. Vyhledejte soubor, který chcete odstranit.
  3. Vyberte soubor a stiskněte klávesu Delete nebo klikněte na Odstranit na kartě Domů na pásu karet.
Jak odstranit systémové soubory? Pokud potřebujete uvolnit více místa, můžete také odstranit systémové soubory:
  1. V nástroji Vyčištění disku vyberte Vyčistit systémové soubory.
  2. Vyberte typy souborů, které chcete odstranit. Pokud se chcete podívat na popis typu souboru, vyberte ho.
  3. Vyberte OK.

Jak smazat složku Windows?

Krok 1. Můžete stisknout Okna + R klávesy na klávesnici, zadejte cmd a stiskněte Ctrl + Shift + Enter spustit příkazový řádek systému Windows jako správce. Krok 2. Poté zadejte příkazový řádek a stiskněte Enter vynutit odstranění souboru ve Windows 10 s CMD. Pokud jde o to, jak smazat soubor bez koše? Vyberte složku nebo skupinu souborů, které chcete odstranit. Podržte stisknutou klávesu SHIFT a stiskněte klávesu DELETE.

Tak jak odstranit soubory s dlouhým názvem?

Jakmile zjistíte krátké jméno souboru, postačí použít příkaz del s parametrem v podobě zjištěného jména. A soubor bude smazán. Jak zajistit nenávratné smazání souboru? Free File Shredder 2.5 – freeware

Pro jejich nenávratné smazání používá DoD (5220-22. M). Integruje se do kontextového menu, a tak lze snadno mazat i pouze vybrané soubory či složky. Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,5 MB).

Jak trvalé smazat data?

Když chcete soubor trvale smazat:

Zmáčkněte a držte klávesu Shift a pak zmáčkněte klávesu Delete . Protože tuto operaci nelze vrátit zpět, budete dotázáni na potvrzení, že soubor nebo složku opravdu chcete smazat.
Jak smazat soubor z disku? Soubor lze z disku odstranit několika způsoby:
1. Použijte příkaz delete.
Chcete-li například odstranit soubor s názvem "file.txt", zadejte do příkazového řádku následující příkaz:
delete file.txt
2. Zadejte příkazový řádek. Použijte příkaz del.
Chcete-li například odstranit soubor s názvem "file.txt", zadejte do příkazového řádku následující příkaz:
del file.txt
3. V příkazovém řádku zadejte následující příkaz:
del file.txt
3. Použijte nástroj třetí strany pro mazání souborů.
K dispozici je řada bezplatných i komerčních nástrojů pro mazání souborů, které lze použít k odstranění souborů z disku.

Jak odstranit z počítače nepotřebné soubory?

Nepotřebné soubory můžete z počítače odstranit několika způsoby. Jedním ze způsobů je použití integrovaných nástrojů, které nabízí váš operační systém. Například v počítači se systémem Windows můžete pomocí nástroje Vyčištění disku odstranit dočasné soubory, soubory internetové mezipaměti a další typy nepotřebných souborů, které mohou zabírat místo na pevném disku.
Dalším způsobem, jak odstranit nepotřebné soubory, je použít nástroj pro čištění od třetí strany. K dispozici je mnoho různých možností, ale jednou z nejoblíbenějších je CCleaner. Tento nástroj vám pomůže odstranit dočasné soubory, soubory internetové mezipaměti a další typy nepotřebných souborů pouhými několika kliknutími.
Nakonec můžete nepotřebné soubory odstranit také ručně. To může být trochu časově náročnější, ale může to být užitečné, pokud chcete být selektivnější v tom, co se odstraní. K tomu můžete použít Průzkumníka souborů v počítači se systémem Windows nebo Finder v počítači Mac. Jednoduše přejděte na složky a soubory, které chcete odstranit, a poté stiskněte klávesu Delete.

By Roxane Kalfayan

Jak smazat predchozi verzi Windows? :: Jak odstranit ikonu z Docku?
Užitečné odkazy