Domovská stránka > C > Co Je Přenosné Paměťové Médium?

Co je přenosné paměťové médium?

Paměťové médium či také datové médium je paměťový nosič datových informací. Každá informace musí mít nějaké své paměťové médium, na kterém je uložena neboli uchována, proto aby se s ní mohlo dále nějak prakticky manipulovat, tedy tzv. byla správně přečtena (např.

Přečtěte si více

Také, co je magnetický pevný disk?

Magnetický pevný disk ukládá data na kotouč pokrytý magnetickou vrstvou. Data spravuje pomocí mechanických čtecích hlaviček, které se pohybují nad povrchem magnetického disku. Jedná se o technologii vyvíjenou už od roku 1956 a to je hlavní důvod, proč je u tohoto disku nejlepší cena na 1GB uložených dat. Co s CD? Vyřazená CD a DVD můžete odevzdat společnosti Rema Systém, která je pak nechá zrecyklovat. Společnost REMA Systém rozjíždí sběr starých CD a DVD. Ty pak pošle k opravdové materiálové recyklaci. Až dosud u nás totiž nebylo možné tato stará datová média v pravém smyslu recyklovat.

Kam Vytridit CD?

A jo, cédéčko se dá vyhodit do směsného odpadu, ale zkuste to vydržet, odložit ho k jinému odpadu určenému pro směsný dvůr a zavézt tam pak všecko naráz. Věřte mi, vaše oblíbený CD Britney Spears nebo Bon Jovi si důstojný pohřeb a další zpracování zaslouží. Lidé se také ptají, jaký je rozdíl mezi cd a dvd? Disk DVD (Digital Versatile Disc nebo Digital Video Disc) je podobný jako disk CD-ROM, jelikož z něj lze data pouze číst. Hlavním rozdílem je, že na disk DVD lze uložit mnohem více dat než na disk CD-ROM, CD-R nebo CD-RW. Disk DVD+R je zapisovatelný formát disk typu DVD podobný CD-R.

Lidé se také ptají, co je to cd mechanika?

Mechanika CD umožňuje počítači pracovat s disky CD, na kterých bývají uložena data. Některé mechaniky dovedou CD pouze číst a označujeme je jako mechaniky CD-ROM. Speciální mechaniky (známé jako "vypalovačky") dokáží na disky CD data i zaznamenat, nebo je přepsat novými. Jak se jmenoval první český přehrávač CD? První přehrávač hudebních kompaktních disků se jmenoval Sony CDP-101 a funkčně se příliš nelišil od současných přehrávačů. Pro český socialistický trh byl důležitý přehrávač Tesla MC 900, který od roku 1985 licenčně z dovezených dílů montovali v továrně Tesly v Litovli - technicky šlo o přehrávač Philips CD204.

Pokud jde o to, co patří mezi optická media?

Jednotlivé kapitoly se věnují nejvýznamnějším zástupcům těchto médií (CD, DVD, Blu-ray, HD DVD) a také technologiím, které by je mohly nahradit (holografické paměťové systémy). Součástí práce je i přehled nejvýznamnějších souborových systémů, které optická média využívají pro organizaci svých dat. Může se také zeptat, jaký je princip záznamu dat na optická media? Data jsou na CD disk zapsána (vypálena) laserovým paprskem ve formě jamek do spirálové stopy na polymerovém kotouči. Při čtení se záznamová stopa ohledává laserovým paprskem a podle odraženého paprsku se vyhodnocuje zapsaná informace. Vzhledem ke způsobu záznamu do spirály má vyšší vybavovací dobu.

Co to je optická mechanika?

Optickou mechaniku využijete při čtení a zápisu optických disků CD, DVD nebo Blue-ray. Optické mechaniky se nejčastěji používají k archivaci a výměně dat. Některé mechaniky umí disky číst, většina ale zvládne také zápis (neboli vypalování).

By Purpura Acosto

Co je to floppy disk? :: Jak funguje Disketa?
Užitečné odkazy