Jak změnit jméno na zoomu. Průvodce krok za krokem

Jak se přejmenovat na zoomu?
Pokud by se vám to nepovedlo při registraci na Zoom, přejmenovat se dá i během konference. Je to první věc, kterou byste měli po zvuku a kameře kontrolovat. Klikněte na tři tečky vedle tlačítka Mute a rozbalí se lišta. Na liště klikněte na Rename (přejmenovat).
Další informace najdete na www.amnesty.cz

Zoom se stává nezbytným nástrojem pro online konference, online výukové prostředí a vzdálenou spolupráci. Možnost změnit své jméno při používání služby Zoom je zásadní, ať už jde o využití preferovaného jména, nebo o aktualizaci údajů. V tomto článku vám nastíníme postup změny jména v aplikaci Zoom a odpovíme na některé související dotazy.

1. Pokyny pro změnu jména v aplikaci Zoom:

Postupujte podle těchto jednoduchých kroků a změňte své jméno v aplikaci Zoom:

V kroku 1 otevřete na počítači program Zoom.

Krok 2: Přihlaste se do aplikace Zoom, pokud jste tak ještě neučinili.

Krok 3: Po přihlášení vyberte své uživatelské jméno nebo iniciály v pravém horním rohu obrazovky.

Krok 4: V rozbalovací nabídce vyberte možnost „Settings“ (Nastavení).

Krok 5: V nabídce „Nastavení“ vyberte záložku „Profil“.

Krok 6: Na této obrazovce se zobrazí vaše aktuální jméno. Chcete-li provést změny, klikněte na tlačítko „Upravit“ vedle svého jména.

Krok 7: Do daného pole zadejte své preferované jméno.

Krok 8: Zadejte své nové jméno a stisknutím tlačítka „Uložit“ proveďte změny.

2. Jak změnit své jméno na počkání:

Pokud se účastníte schůzky Zoom na počkání, můžete si jméno změnit ještě před vstupem na schůzku. Postup je následující:

Krok 1: Najděte své jméno v seznamu účastníků v čekací zóně.

Krok 2: Najeďte kurzorem na své jméno a zobrazí se tlačítko „Více“ (zobrazené jako tři tečky).

Krok 3: Kliknutím na tlačítko „Více“ vyberte z rozbalovací nabídky možnost „Přejmenovat“.

Krok 4: Zadejte vybraný název do uvedeného pole.

Krok 5: Stisknutím tlačítka „OK“ uložte nově vytvořený název. Nyní, po opravě názvu, vstoupíte do schůzky.

3. Seznámení s vaším uživatelským jménem v aplikaci Zoom:

Rozlišovací identifikační kód spojený s vaším účtem Zoom je vaše uživatelské jméno. Vytváří ho automaticky služba Zoom a obvykle obsahuje vaši e-mailovou adresu nebo její blízkou variantu. Zobrazované jméno, které se zobrazí, když se připojíte ke schůzce Zoom, se od tohoto uživatelského jména liší. Aby nedošlo k omylu, je důležité si uvědomit, že změna vašeho zobrazovaného jména nemá vliv na vaše uživatelské jméno v aplikaci Zoom.

4. Pokyny pro změnu jména v systému Windows 10: Pokud chcete změnit své jméno v systému Windows 10, bude to mít vliv na aplikaci Zoom i na další programy. Postup je následující:

Krok 1: Klikněte na ikonu ozubeného kola „Nastavení“ v nabídce Start.

Krok 2: V nabídce Nastavení vyberte položku „Účty“.

Krok 3: V levé části okna vyberte kartu „Vaše informace“.

Krok 4: V seznamu odkazů vyberte možnost „Spravovat můj účet Microsoft“.

Krok 5: Spustí se váš výchozí webový prohlížeč a zobrazí se webová stránka účtu Microsoft.

Pokud budete vyzváni, dokončete krok 6 přihlášením k účtu Microsoft.

Krok 7: Po přihlášení vyhledejte a vyberte kartu „Informace“.

Krok 8: V části „Účet“ vyberte odkaz „Upravit jméno“. Krok 9: Zadejte preferované jméno do příslušných polí. Krok 10: Stisknutím tlačítka „Uložit“ změny uvedete v platnost.

Podle těchto pokynů můžete změnit své jméno v aplikaci Zoom, změnit své jméno v čekací oblasti, rozpoznat své uživatelské jméno v aplikaci Zoom a dokonce změnit své jméno ve Windows 10. Nezapomeňte, že změna jména v aplikaci Zoom může pomoci zaručit, že se vaše online identita bude náležitě odrážet a že komunikace s ostatními ve virtuálním prostředí bude probíhat hladce.

FAQ
Můžete si změnit jméno ve službě Zoom během schůzky?

Ano, své jméno v aplikaci Zoom můžete změnit i během probíhající schůzky. Postupujte podle následujících kroků: 1. Vyberte tlačítko „Participants“ (Účastníci) v dolní části okna Zoom.

2. Najeďte kurzorem na své jméno v seznamu účastníků. 3. Vyberte odkaz „Více“, který je zobrazen třemi tečkami vedle vašeho jména. 4. Ve výběrové nabídce zvolte možnost „Rename“ (Přejmenovat). 5. Zobrazí se vyskakovací okno umožňující změnit vaše jméno. 6. Zadejte název, který chcete použít, a kliknutím na „OK“ nebo „Save“ uložte změny. Všem účastníkům schůzky se zobrazí vaše nové jméno.

Mějte na paměti, že organizátor schůzky mohl účastníkům zakázat změnu jména. Za takových okolností nemusíte mít možnost změnit své jméno během schůzky.

Jak upravit čekárnu v aplikaci Zoom?

Pomocí těchto kroků můžete v aplikaci Zoom změnit čekací prostor: V prvním kroku otevřete aplikaci Zoom na počítači a přihlaste se ke svému účtu. 2. V nabídce, která se zobrazí v pravém horním rohu domovské obrazovky, vyberte možnost „Nastavení“. 3. V levém postranním panelu nabídky nastavení klikněte na položku „In Meeting (Advanced)“. 4. Vyhledejte možnost „Waiting Room“ (Čekárna) posunutím dolů a jejím výběrem.

5. Zde si můžete přizpůsobit uspořádání čekárny podle svého vkusu.

– Přepínačem zapněte nebo vypněte funkci čekárny. Přizpůsobte nastavení čekárny, například kdo uvidí personalizovaný pozdrav a kdo bude automaticky přijat atd. 6. Po provedení potřebných úprav uložte nastavení kliknutím na tlačítko „Uložit“.

Změnou nastavení čekárny můžete řídit, kdo se připojí k vašim schůzkám Zoom, a zajistit tak bezpečný a dobře organizovaný virtuální prostor.

Jaké je výchozí jméno v aplikaci Zoom?

Jako výchozí jméno v aplikaci Zoom obvykle slouží název zařízení nebo uživatelské jméno uživatele. Pokud však uživatel nemá zavedeno jedinečné jméno, může se na některých zařízeních zobrazovat obecné jméno, například „Guest“ nebo „iPhone“.

Proč nemohu změnit jméno v aplikaci Zoom?

Je možné, že své jméno v aplikaci Zoom nebudete moci změnit z několika důvodů. Zde je několik možných příkladů: 1. Možná nemáte potřebná oprávnění: Pokud do schůzky na Zoom vstupujete jako účastník, nemusí být možnost změny jména pro účastníky dostupná. V této situaci může jména měnit pouze hostitel nebo spoluhostitelé. 2. Je možné, že používáte starší verzi aplikace Zoom. Ujistěte se, že je nainstalována nejnovější verze aplikace Zoom. V některých starších verzích nemusí být možnost změny jména k dispozici. Aktualizace na nejnovější verzi by měla tento problém odstranit. 3. Je možné, že jste přihlášeni pomocí účtu Zoom, který změny jména zakazuje. Pokud používáte účet Zoom, který je z bezpečnostních nebo politických důvodů kontrolován společností nebo vzdělávací institucí, je možné, že své jméno nebudete moci změnit. V této situaci budete možná muset požádat o pomoc administrativu nebo IT oddělení. Pokud používáte zařízení, které je sdíleno s ostatními, je možné, že si jméno pro účet Zoom na tomto zařízení již zvolil někdo jiný.

4. Je možné, že používáte sdílené zařízení. V této situaci budete možná muset k přihlášení použít svůj vlastní účet Zoom, nebo můžete požádat osobu, která jméno vybrala, aby ho změnila za vás.

Pokud se na vaši situaci nevztahuje žádné z těchto vysvětlení, doporučujeme kontaktovat pracovníky podpory Zoom, kteří vám poskytnou další pokyny k odstranění problému.