Jak se připojit k WiFi na konzoli Xbox One. Tipy a triky pro řešení potíží

Jak připojit Xbox One?
Na počítači otevřete aplikaci Xbox Console Companion a zvolte ikonu Připojení na levé straně (vypadá jako malý Xbox One). Zvolte svůj Xbox a pak zvolte Připojit. Od této chvíle se bude aplikace Xbox připojovat k vaší konzoli Xbox One automaticky, když bude zapnutá.
Další informace najdete na support.microsoft.com

Abyste mohli přistupovat k online službám, hrát hry pro více hráčů a přijímat aktualizace, musí být konzole Xbox One připojena k Wi-Fi. Xbox One však může mít občas potíže s vyhledáním sítě WiFi. V tomto článku se podíváme na připojení k síti WiFi na konzoli Xbox One, řešení typických problémů a dozvíte se více o bezdrátových identifikátorech SSID a číslech SSID.

Při připojování konzole Xbox One k síti WiFi postupujte podle následujících pokynů: 1. Klepněte na tlačítko . Zapněte konzoli Xbox One a přejděte na domovskou obrazovku. 2. Chcete-li otevřít pokyny, stiskněte tlačítko Xbox na ovladači. 3. Klikněte na kartu „Nastavení“ a poté vyberte možnost „Všechna nastavení“.

4. V nabídce „Settings“ (Nastavení) vyberte položku „Network“ (Síť). Po výběru možnosti „Set up wireless network“ (Nastavit bezdrátovou síť) v pátém kroku vyberte síť WiFi ze seznamu dostupných sítí. 6. V případě potřeby zadejte heslo WiFi a dodržujte případné další pokyny.

Důvodů, proč se konzole Xbox One nemůže připojit k síti WiFi, může být celá řada, např:

1. Rušení signálu: Ujistěte se, že signálu nebrání žádné fyzické překážky a že se konzole Xbox One nachází v blízkosti směrovače WiFi. Signál WiFi může být také rušen jinými zařízeními, jako jsou bezdrátové telefony a mikrovlnné trouby.

2. Viditelnost názvu sítě: Zkontrolujte, zda není SSID (Service Set Identifier) vaší sítě WiFi skrytý. Změňte nastavení viditelnosti SSID v nastavení směrovače pomocí počítače nebo mobilního zařízení, aby byl viditelný.

3. Kompatibilita směrovače: Zkontrolujte, zda je váš směrovač kompatibilní s konzolí Xbox One. Starší verze nebo specializované směrovače nemusí být kompatibilní, i když většina současných směrovačů implementuje požadované protokoly. Seznam podporovaných směrovačů naleznete na webových stránkách podpory Xbox.

4. Aktualizace firmwaru: Zkontrolujte, zda je firmware vašeho směrovače aktuální. Opravy chyb a lepší kompatibilita se zařízeními, jako je Xbox One, jsou často součástí novějších aktualizací firmwaru.

Prozkoumejme nyní bezdrátové identifikátory SSID a čísla SSID.

– Název sítě Wi-Fi se nazývá SSID. Je to výsledek vyhledávání dostupných sítí vaším zařízením. Svému SSID můžete dát charakteristický a zapamatovatelný název tak, že jej přizpůsobíte v nastavení směrovače.

– Na druhé straně neexistuje číslo SSID. Alfanumerické řetězce, které tvoří SSID, obvykle obsahují písmena i číslice, ačkoli nejsou považovány za „čísla“. Termín „SSID“ neodkazuje na číslo, ale spíše na název vaší sítě WiFi.

Pokud se vám stále nedaří najít síť WiFi, zkuste následující postup:

1. Restartujte směrovač a konzoli Xbox One. Restartování počítače může někdy vyřešit problémy s připojením. 2. K připojení použijte ethernetový kabel. Pokud je to možné, použijte k přímému připojení konzole Xbox One ke směrovači ethernetový kabel. Nabídne to silnější a spolehlivější připojení.

3. Obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb. Pokud vše ostatní selže, požádejte o pomoc poskytovatele internetového připojení. Mohl by být schopen pomoci s vyřešením jakýchkoli základních síťových problémů.

Závěrem lze říci, že používání online služeb a hraní her pro více hráčů na konzoli Xbox One vyžaduje připojení Wi-Fi. Úspěšné připojení WiFi byste měli být schopni vytvořit pomocí výše uvedených postupů a řešení typických problémů. V případě přetrvávajících problémů se nebojte obrátit na poskytovatele internetových služeb nebo na stránku podpory Xbox a požádat o další pomoc. Přejeme vám příjemnou zábavu při hraní!

FAQ
Co je to SSID pro Xbox One?

Identifikátor sady služeb neboli SSID je v podstatě název vaší sítě Wi-Fi. Po připojení konzole Xbox One k síti Wi-Fi budete vyzváni k výběru identifikátoru SSID sítě, ke které se chcete připojit. Chcete-li zaručit úspěšné připojení, je velmi důležité zvolit správný identifikátor SSID.

Jak se připojím k síti Wi-Fi pomocí SSID?

K připojení konzole Xbox One k síti Wi-Fi pomocí SSID lze použít následující postupy: Zapněte konzoli Xbox One a vyberte domovskou obrazovku. 2. Chcete-li otevřít pokyny, stiskněte tlačítko Xbox na ovladači. 3. Pomocí levé páčky vyberte položku „Settings“ (Nastavení) na kartě „System“ (Systém).

4. V nabídce „Settings“ (Nastavení) vyberte položku „Network“ (Síť). V kroku 5 vyberte možnost „Nastavit bezdrátovou síť“. Zobrazí se seznam přístupných bezdrátových sítí (SSID). Najděte SSID, ke kterému se chcete připojit, a vyberte jej. 7. Pokud je SSID chráněn heslem, budete muset zadat heslo Wi-Fi. Pro zadání správného hesla použijte klávesnici na obrazovce.

8. Po zadání hesla klikněte na tlačítko „Připojit“.

9. Vydržte, dokud se konzole Xbox One nepřipojí k síti Wi-Fi. Po připojení se zobrazí potvrzovací zpráva.

Aby se konzole Xbox One úspěšně připojila k síti Wi-Fi pomocí SSID, ujistěte se, že máte správný SSID a heslo.

Je SSID heslo sítě Wi-Fi?

Ne, heslo Wi-Fi není identifikátor SSID (Service Set Identifier). Při vyhledávání dostupných sítí je SSID pouze název sítě, který se zobrazí. Heslo Wi-Fi, někdy označované jako síťový klíč nebo přístupová fráze, je jiný bezpečnostní mechanismus používaný k připojení k síti Wi-Fi a ověřování uživatelů.