Domů : Podmínky internetu : Definice SEO

SEO

Zkratka pro „Optimalizace vyhledávače“. Téměř každý webmaster chce, aby se jeho stránky zobrazovaly v nejlepších seznamech všech hlavních vyhledávačů. Řekněme například, že Bob provozuje online fotbalový obchod. Chce, aby se jeho web zobrazoval v několika prvních seznamech, když někdo hledá „fotbalové boty“. Poté získá více potenciálních zákazníků z vyhledávačů, což znamená větší provoz, vyšší prodej a vyšší výnosy. Problém je v tom, že existují tisíce dalších fotbalových webů, jejichž webmasteři doufají ve stejnou věc. To je místo, kde přichází optimalizace pro vyhledávače nebo SEO.

SEO zahrnuje řadu úprav HTML jednotlivých webových stránek, aby bylo dosaženo vysokého hodnocení vyhledávačů. Nejprve musí název stránky obsahovat relevantní informace o stránce. V předchozím příkladu mohla mít Bobova domovská stránka název „Bob's Soccer Store - Soccer Shoes and Equipment.“ Název je nejdůležitější součástí SEO, protože sděluje vyhledávači přesně to, o čem stránka je. Na domovské stránce Boba by bylo užitečné několikrát zopakovat slova „fotbal“ a „fotbalová obuv“, protože vyhledávače také skenují text stránek, které indexují.

Konečně existují Značky META. Tyto značky HTML mohou skutečně odlišit váš web od zbytku hromady. Značky META, které čte většina vyhledávačů, jsou popis a Klíčová slova značky. Ve značkách popisu byste měli zadat krátký popis webové stránky. Mělo by to být podobné, ale podrobnější než název. Ve značkách klíčových slov byste měli uvést 5–20 slov, která se vztahují k obsahu stránky. Používání značek META může výrazně zlepšit hodnocení vašeho vyhledávače.

Co se stane, když spousta webů má všechny podobné názvy, obsah a značky META? Většina vyhledávačů si nejdříve vybere seznam nejoblíbenějších webů. Ale jak se pak dostanete na nejoblíbenější stránky? Nejlepším způsobem je odeslat váš web do webových adresářů (nejen vyhledávačů) a přimět ostatní weby, aby odkazovaly na váš. Může to být dlouhý výstup na vrchol, ale vaše vytrvalost se vyplatí.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici SEO. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená SEO, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici SEO užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.