Domů : Technické termíny : Definice řádku

Řádek

Řádek je vodorovná skupina hodnot v rámci a tabulka. Obsahuje hodnoty pro více polí, která jsou definována pomocí sloupce.

Protože řádky obsahují data z více sloupců, v databáze, každý řádek tabulky lze považovat za záznam. Například řádek (nebo záznam) z tabulky Zaměstnanec může obsahovat jméno, adresu, pozici, plat a další informace zaměstnance. Když dotazování databáze, výsledky jsou obvykle vráceny jako řada řádků, což je obdoba skupiny záznamů. Jednotlivé hodnoty jsou přístupné výběrem konkrétního sloupce (nebo pole) v řádku.

POZNÁMKA: Při zobrazování dat ve formátu tabulky se horní řádek často nazývá záhlaví tabulky. The buněk v řádku obvykle obsahují název každého pole.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici řádku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Row znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici řádku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.