Domů : Definice internetu : Definice Metavyhledávacího systému

Metavyhledávací systém

Metavyhledávací systém znamená vyhledávání na více vyhledávačích. Zmatení? Jednoduše řečeno, meta vyhledávač odešle váš dotaz několika dalším vyhledávačům a vrátí souhrn výsledků. Proto jsou výsledky vyhledávání, které obdržíte, souhrnným výsledkem více vyhledávání.

I když tato strategie dává vašemu vyhledávání širší rozsah než hledání v jednom vyhledávači, výsledky nejsou vždy lepší. Důvodem je, že metavyhledávací systém musí použít svůj vlastní algoritmus k výběru nejlepších výsledků z více vyhledávačů. Výsledky vrácené metavyhledávacím systémem často nejsou tak relevantní jako výsledky vrácené standardním vyhledávačem.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Metavyhledávacího systému. Vysvětluje, co znamená Metavyhledávací systém, ve výpočetní terminologii a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Meta vyhledávače užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.