Domů : Podmínky internetu : Definice IM

IM

Zkratka „Okamžitá zpráva“. Okamžité zasílání zpráv, neboli „IMing“, jak jej často nazývají uživatelé, se stalo populárním způsobem komunikace přes internet. Dva lidé se stejným klientským softwarem IM mohou psát zprávy zpět v soukromé relaci online chatu. Software IM umožňuje uživatelům vytvořit si seznam přátel nebo „kamarádů“ a zobrazit, co jsou ostatní uživatelé online. Poté, co uživatel uvidí, kdo je online, může zahájit chatovací relace s tolika dalšími lidmi, kolik chce. I když je pro mě obtížné soustředit se na jednu konverzaci najednou, očividně některé dospívající dívky, které dokážou vést více než deset konverzací najednou.

Okamžité zprávy mohou být mnohem efektivnějším způsobem komunikace s ostatními než posílání více e-mailů tam a zpět. Z tohoto důvodu se IMing stal užitečným nástrojem mezi přáteli a spolupracovníky. Někteří lidé dokonce považují za pohodlnější chatovat se svými přáteli, než mluvit po telefonu, což nerozumím.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici IM. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co IM znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici IM užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.