Domů : Hardwarové podmínky : Definice plochého lože

Plochý

Plochý skener je typ skeneru nebo kopírky, který pro skenování dokumentů nebo jiných předmětů používá plochý skleněný povrch. Většina plochých skenerů má nastavitelné víko, které lze zvednout, aby bylo možné skenovat časopisy, knihy a jiné silné předměty. To je významná výhoda oproti listovým skenerům nebo kopírkám (někdy označovaným jako automatické podavače dokumentů, který může přijímat pouze papírové dokumenty.

Ploché skenery a kopírovací stroje se pohybují od standardní velikosti dopisu (8.5 "x 11") až po legální velikost a dále. Například skener používaný ke skenování architektonických plánů může mít velikost několika skenerů formátu Letter. Ploché skenery jsou díky své velké kapacitě a schopnosti skenovat silné objekty univerzálnější než skenery s archovým podavačem. Nemohou však automaticky podávat stránky do skeneru, což znamená, že skenování více stránek může být časově náročný proces. Z tohoto důvodu některé skenery a kopírky obsahují jak plochý skenovací povrch pro velké nebo silné objekty, tak ADF pro podávání více stránek najednou.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici valníku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Flatbed znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici plošiny užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.