Domů : Hardwarové podmínky : Definice DRAM

DRAM

Zkratka pro „Dynamic Random Access Memory“. DRAM je typ RAM který ukládá každý bit dat na samostatný kondenzátor. Jedná se o efektivní způsob ukládání dat do paměti, protože vyžaduje méně fyzického prostoru pro uložení stejného množství dat, než kdyby byla uložena staticky. Proto čip DRAM může obsahovat více dat než SRAM (statická RAM) čip stejné velikosti může. Kondenzátory v paměti DRAM je však nutné neustále obnovovat, aby se udržel jejich náboj, takže paměť DRAM vyžaduje více energie než SRAM.

Přestože DRAM může pojmout více dat než SRAM a protože je jeho výroba podstatně levnější, je DRAM nejběžnějším typem paměti v systémech osobních počítačů. I když je k dispozici mnoho typů DRAM, nejběžnějším typem je synchronní DRAM SDRAM, což je rychlejší verze standardní paměti DRAM. Toto je typ paměti, kterou většina počítačů používá pro svou hlavní systémovou paměť.

Pokud se rozhodnete upgradovat SDRAM vašeho počítače, zkontrolujte požadavky vašeho zařízení a zjistěte, zda musí být paměťové moduly nainstalovány ve dvojicích. Pokud ano, budete muset vyměnit dva moduly najednou a musí mít stejnou velikost (tj. Dva 1GB paměťové moduly SDRAM).

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici DRAM. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená DRAM, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici DRAM užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.